Solartour

Výsledky vyhľadávania

Zakynthos Zakynthos Grécko Grécko

Ubytovanie:

Zakynthos je jedným z najkrajších gréckych ostrovov. Nachádza sa asi hodinu a štvrť plavby od Peloponézu. Svojou rozlohou 416 km2 je tretím najväčším ostrovom v Jónskom mori. Ostrov patrí medzi najzelenšie ostrovy v Grécku a zvlášť na jar je kvitnúcou záhradou, kde je vzduch presýtený vôňou bylín a eukalyptov. Preto je nazývaný „Ostrovom vôní“ alebo tiež „Kvetom východu“. Ostrov je členitý, z veľkej časti hornatý a zalesnený, ponúka ale i rozsiahle háje olivovníkov, citrusov, viníc a úrodné nížiny.Na ostrove žije asi 38 000 stálych obyvateľov, z toho 12 000 v hlavnom meste Zakynthos. Zakynthos má subtropickú klímu, v lete teploty dosahujú nad 35 °C, more je príjemne teplé, priezračné a čisté. Okrem veľkého množstva prekrásnych piesčitých aj kamienkových pláží sa pozdĺž pobrežia nachádza mnoho pôsobivých skalnatých útesov, jaskýň a ostrovčekov.

Atrakciou ostrova sú morské korytnačky Caretta caretta, ktoré si pobrežie Zakynthosu vybrali ako miesto, kde sa už po stáročia v letných mesiacoch rozmnožujú a kladú vajcia do piesku nekonečných pláží. Korytnačky dosahujú veľkosť až 1 m a váhu 80–150 kg. Od júna do augusta vytvoria asi 1 300 hniezd pozdĺž šiestich pláží v zálive Laganas, kde sa po 60 dňoch vyliahnu malé korytnačky. Pláže sú v záujme záchrany tohto ohrozeného živočíšneho druhu chránené špeciálnymi zákonmi a niektoré z nich boli vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu. Pomoc návštevníkov ostrova je pre prežitie morských korytnačiek životne dôležitá. Je nevyhnutné, aby hostia rešpektovali určité pravidlá: verejnosti nie je dovolený prístup na pláže (Gerakas, Kalamaki, Laganas) medzi západom a východom slnka, je obmedzené zapichovanie slnečníkov do piesku, nesmú sa ničiť klietky, chrániace monitorované hniezda, nie je dovolený prístup áut, koní a psov na pláže. Prevádzka letiska je obmedzená len na dennú dobu, v nočných hodinách sa nelieta.

Podmienky na ostrove sú ako stvorené pre ideálnu letnú dovolenku predovšetkým vďaka miestnej „bezstarostnej“ atmosfére, kvalitným ubytovacím službám i rozsiahlej ponuke miestnej gastronómie a zábavy. Prekrásne pláže umocňujú ponuku. Prenájom áut, motocyklov a bicyklov je bez problémov. Deti ale iste aj rodičia ocenia „vodný park“ s množstvom atrakcií.

Zobraziť fakultatívne výlety!


Agios Sostis Agios Sostis

Agios Sostis je pekné malé letovisko, vhodné pre pokojnú rodinnú dovolenku. Pomenované je podľa malého ostrova, ktorý je na dohľad a s letoviskom ho spája most. Nachádza sa tu niekoľko reštaurácií a obchodíkov, za rušnou večernou zábavou sa dostanete 15 minútovou pešou prechádzkou do letoviska Laganas.

Alykes Alykes

Obľúbené letovisko na severovýchode ostrova s dlhou pieskovou plážou a príležitosťou na vodných športov. Dedinka bola pomenovaná podľa soľných jazier (solivaru), z ktorých sa získavala kedysi morská soľ. Tieto solivary zostali zachované do dnešnej doby. Celým letoviskom sa tiahne dlhá ulica, ktorá je plná rôznych obchodíkov, taverien a barov. Miestnou atrakciou je most cez rieku Skourtis-Pentacamoro, ktorý sa nachádza na konci letoviska smerom na Alikanas. Zakynthos, do ktorého je spojenie miestnym autobusom, je vzdialený cca 18 km. Transfer z letiska: cca 50 min.

Amoudi Amoudi

Malá romantická dedinka na severovýchode ostrova nie je žiadnym živým turistickým letoviskom, naopak, ide o miesto s atmosférou pokoja a pohody s niekoľkými tavernami, obchodíkmi a miestnymi obyvateľmi, žijúcimi svojím pokojným životom. Nedotknutá príroda s vinicami a olivovými hájmi, nádherná menšia piesková pláž s pozvoľným prístupom do mora. Pieskový vstup do vody, na niektorých miestach väčšie kamene. Do väčších turistických letovísk Alikanas a Alykes je možné dôjsť peši za cca 45 min. Transfer z letiska: cca 45 min.

Argassi Argassi

Argassi je dokonalou kombináciou niektorých z najzaujimavejších prvkov iných letovísk. Nájdete tu nespočetné množstvo barov, reštaurácií a obchodov a keď sa Vám zachce zmeniť atmosféru, hlavné mesto Zakynthos je vzdialené iba necelých 5 km. Ruch sa sústreďuje v čulom centre a okrajové časti letoviska sú kľudnejšie. Hoci je pláž úzka a miestami štrková, tiahne sa po celej dĺžke letoviska, takže nikdy nebudete ďaleko od mora. Voľný čas si môžete vyplniť aj vodnými športami alebo sa vyberte na výlet do južného cípu, na polostrov Vasilikos, kde nájdete najkrajšie pláže ostrova.

Kalamaki Kalamaki

Laganas Laganas

Laganas je najväčším a najnavštevovanejším turistickým strediskom z celého ostrova Zakynthos. Disponuje jednou z najväčších piesočnatých pláží v Grécku, ktorej dĺžka je 9 km. Pozvoľný vstup do mora je ideálny pre deti a bohatú ponuku vodných športov ocenia všetci, ktorí túžia po aktívnej dovolenke. Letovisko ponúka veľké množstvo taverien, reštaurácií, barov, obchodíkov, diskoték a zábavy. Jeho centrálna časť žije rušným životom až do ranných hodín. Nesmieme zabudnúť, že pláže v Laganase podliehajú bezpečnostným opatreniam k ochrane morských korytnačiek Carety obyčajnej /Caretta – Caretta/.

Tragaki Tragaki

Tsilivi Tsilivi

Patrí medzi väčšie a obľúbené letoviská na ostrove, nachádza sa v severovýchodnej časti ostrova a je vzdialené cca 6 km od hlavného mesta. Letovisko obklopené krásnou prírodou, ponúka rôzne romantické zákutia, ale i veľké množstvo obchodíkov, reštaurácií, taverien a barov. Ďalšie príležitosti na zábavu sú v neďalekom hlavnom meste, s ktorým je pravidelné spojenie miestnym autobusom. Tunajšia dlhá pláž so zlatým pieskom má pozvoľný vstup do mora s čistou vodou a poskytuje výhľad na susedný ostrov Kefalónia. Táto pláž bola ocenená modrou vlajkou EÚ. Na pláži je možnosť prenajať si slnečníky a lehátka a taktiež využiť pestrú ponuku rôznych vodných športov. Transfer z letiska: cca 40 min.

Vassilikos Vassilikos

V najkrajšej časti ostrova s panenskou prírodou, blízko nádherných dlhých pieskových pláží s priezračnou vodou a neďaleko dedinky Vassilikos sa nachádza len niekoľko ubytovacích zariadení. Nájdete tu najznámejšie pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Na konci výbežku, na západnom pobreží, odporúčame navštíviť snáď najkrajšiu pláž Stredomoria – Gerakas – s nádhernou prírodnou scenériou, jemným pieskom, pozvoľným vstupom do priezračného mora. Na pláži hniezdia korytnačky Caretta caretta. Transfer z letiska: cca 45 min.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.