Solartour

Výsledky vyhľadávania

Lefkada Lefkada Grécko Grécko

Ubytovanie:

Ostrov Lefkada (či Lefkas) leží v Iónskom mori medzi ostrovmi Korfu a Kefalónia. Jeho názov je odvodený od miesta Lefkatas – situovanom na najjužnejšieho výbežku západné pobrežia („lefko“ – biely). Táto oblasť je preslávená členitým pobrežím s bielymi vápencovými útesmi, zálivmi a ponukou tých najkrajších pláži v Grécku.

Tak ako k celému Grécku, aj k Lefkade sa viaže niekoľko legiend a bájí. Jedna z legiend hovorí, že práve tu skoncovala so životom slávna poetka Sapfó, kvôli nešťastnej láske ku krásnemu Faónovi. Schliemannov spolupracovník z Tróje, archeológ Wilhelm Dörpfeld, na ostrove realizoval vykopávky, keďže bol presvedčený, že práve tu natrafí na Homérovu Ithaku.

Svedectvom benátskej ndvlády nad ostrovom je aj pevnosť Aghia Mavra, ktorú zbadáte hneď pri príchode z pevniny. Zub času a rôzne katastrofy tu zanechali svoje stopy a pevnosť, ktorá kedysi chránila ostrov pred útokmi pirátov, je dnes už len akýmsi pozostatkom s mohutnými stenami, železným majákom či hrdzavými delami. Na konci pevnosti je pontónový most, ktorý je akousi pomyselnou vstupnou bránou do hlavného mesta.

Rovnomenné hlavné mesto je fascinujúcou kombináciou malých uličiek s domami a stavbami s typickou architektúrou pripomínajúcu ešte tureckú nadvládu. Taverny s miestnymi špecialitami lákajú svojimi vôňami a jeho pútavý prístav vábi turistov hrdo týčiacimi sa sťažňami luxusných alebo menej luxusnejších plachetníc či jácht. Napriek tomu, že dnes je to moderné mesto vyhľadávané práve vďaka výborným podmienkam na jachting, si naďalej zachováva svoj typický ostrovný charakter.

Hlavným cieľom dovolenkárov sú však letoviská a samozrejme najfotografovanejšie a najromantickejšie pláže. Za všetky spomeňme najznámejšiu Porto Katsiki, ktorá je podľa viacerých zdrojov považovaná za jednu z najkrajších pláži Európy. Porto Katsiki je situovaná pri útese a dostanete sa k nej po mori, alebo schodmi z pevniny.

Obľúbeným miestom sú vodopády Dimossari blízko dedinky Rahi (cca 4 km) alebo prechádzky okolo zálivu Vlycho až k výbežku Geni a maličkému kostolíku Agia Kiriaki (cca 9 km). Na dlhšie túry sú vhodné okolité kopce Paleokatouna, Neohori a Charadiatika. Lefkada je ostrov s výbornou infraštruktúrou, a preto nie je problém presúvať sa tu miestnymi autobusmi. Ak budete mať chuť spoznávať Grécko, nie je problém navštíviť pevninu, známe mesto Preveza či prímorské mestečko Parga. Lefkada je ostrov, ktorý v návštevníkoch zanechá silný dojem a vďaka rodinnej atmosféra sa stáva na pár dní domovom pre každého z nás.


Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.