Solartour

Výsledky vyhľadávania

Tabarka Tabarka Tunisko Tunisko

Ubytovanie:

Mestečko Tabarka leží v pohorí Krumírie s nádhernými lesmi, v ktorých rastú korkové duby a eukalypty, a vďaka čiastočne skalnatému pobrežiu, piesočnatým plážam a píniovým lesom je Tabarka pravým rajom pre potápanie, rybolov, plachtenie, pešiu turistiku i lov, ale najmä obľúbeným prímorským letoviskom. Pohorie Krumírie tu klesá k rybárskemu prístavu Tabarka, s množstvom malých rybárskych lodiek, dotvárajúcich špecifický kolorit oblasti. Okolie Tabarky s miernou stredomorskou klímou sa ako jediná turistická lokalita na severoafrickom stredomorskom pobreží pýši vzácnou koralovou oblasťou. Podmorský svet Tabarky je vyhláseným rajom pre potápačov. I turisti ubytovaní v miestnych hoteloch majú možnosť potápania za asistencie inštruktorov potápačskej školy.
Neodmysliteľnou súčasťou Tabarky je tiež krásne medzinárodné golfové ihrisko.
V západnej časti prístavu Tabarka sa nachádza najfotografovanejšie miesto v okolí - Les Aiguilles ("Ihly") - erodované skaly, ktoré vyčnievajú v bizarných tvaroch vodnej hladiny. Na tejto strane mesta leží okruhliaková pláž, na východe sú pláže piesočnaté.
Najtypickejším rysom Tabarky je stará Janovská pevnosť zo 16 stor., ktorá poskytuje krásny výhľad na mesto i ostrov a s prístavom je prepojená cestou, ktorú tu vybudovali Kartáginci.
Hlavná ulica mesta je lemovaná kaviarňami, reštauráciami a obchodmi, v ktorých môžete výhodne nakúpiť koralové šperky, tepané a rezbárske výrobky a známe fajky Bruyere z koreňov vresovca stromového.
Do tohto impozantného prostredia sú elegantne vsadené moderné hotelové komplexy so širokou ponukou kvalitných služieb, ktoré dopĺňajú celkový architektonický vzhľad prostredia poznačeného vplyvom arabskej kultúry a francúzskeho šarmu. Vplyv turizmu sa v oblasti Tabarky začal prejavovať po otvorení medzinárodného letiska Tabarka, no nie je ešte taký výrazný ako na východnom pobreží Tuniska.
Samotné prístavné mesto Tabarka, obklopené Krumírskymi horami, bolo založené Feničanmi už v 5 stor. p.n.l.. Rimania využívali prístav na vývoz žltého a červeného mramoru, ktorý sa ťažil v neďalekom Chemtou. Začiatkom tisícročia prežívala Tabarka veľmi okázalé kresťanské obdobie, nakoľko bola sídlom jedného z najvýznamnejších biskupstiev Afriky, o čom svedčia početné architektonické pamiatky. Medzi vyhľadávané historické skvosty patrí napr. turecká pevnosť Bord El Jedid, pozostatky bazilík a kláštorov, Janovská pevnosť na blízkom ostrovčeku, ku ktorému vedie kamenná rímska hrádza.
V súčasnosti býva Tabarka najmä v letných mesiacoch miestom konania viacerých festivalov a koncom augusta sa tu už tradične slávi sviatok koralov. V auguste sa tu organizuje obľúbený a veľmi navštevovaný jazzový festival.
Turisti si tu s pôžitkom vychutnávajú nielen prechádzky pokojným mestečkom Tabarka, ktoré si zachovalo svoj typický charakter, no zároveň i kulinárske špeciality miestnej kuchyne.


Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.