Solartour

Výsledky vyhľadávania

Ubytovanie:

Ostrov Kos, nazývaný tiež Hippokratov ostrov, leží v juhozápadnej časti Egejského mora a je súčasťou „dvanásťostrovia“ Dodecanese. Na ostrove zanechala 3000-ročná história množstvo umelecko-historických pamiatok a archeologických nálezísk od antiky až po ranný novovek. Južnú časť lemuje pohorie Dikeos a severná rovinatá časť je posiata cyklistickými trasami, prispôsobenými na poznávanie prírodných krás ostrova. Kos je ideálnym miestom pre turistov hľadajúcich pokojné a pohostinné prostredie, krásnu prírodu, romantické dedinky, krištáľovo čisté more a nádherné pláže.
Ostrov Kos je z prevažnej časti nížinatá krajina sopečného pôvodu s množstvom termálnych prameňov. Južnou časťou ostrova sa tiahne pohorie Dikeos snajväčšou horou Mt. Dikeos. Najvzdialenejšie cípy ostrova sú odseba vzdialené 64 km a vnajužšom mieste sú to iba dva km od pobrežia k pobrežiu.
Príjemné teplé a suché klimatické podmienky predurčujú ostrov Kos stať sa ideálnym miestom pre strávenie letnej dovolenky pri mori. Vletnej sezóne sa denné teploty vyšplhajú nad 30 °C a vánok zo severnej a severovýchodnej strany prináša v horúcom počasí príjemné osvieženie.
História ostrova Kos sa začala písať už v 4. storočí pred n. l.. Pôvodní obyvatelia vzdorovali nielen prírodným silám, ale i nájazdom dobyvateľov, oddávnych čias až podnes sa na ostrove vystriedali Gréci, Rimania, Byzanci, Benátčania, Johaniti a nakoniec Turci, ktorí vládli ostrovu celých 400 rokov.V roku 1948 sa ostrov dostal späť pod správu Grécka. Prechádzka ostrovom a jeho hlavným mestom Kos tak znamená impozantnú prehliadku niekoľko tisíc rokov starej histórie.

Zobraziť fakultatívne výlety!


Agios Fokas Agios Fokas

Vyhľadávané a rušné letovisko sa nachádza necelých 10 km od hlavného mesta. Z brehov letoviska je možné dovidieť až na brehy turecké. Vďaka sopečnej aktivite tu vyvierajú horúce podzemné pramene. Ich teplota dosahuje 50 °C. Malá pláž je ako stvorená pre odpočinok, kúpanie a slnenie. Nachádza sa tu aj niekoľko zátok, voda je nádherne prezračná, úžasnej modrej farby.

Kardamena Kardamena

Kardamena, je malé mestečko asi 7km od letiska situované asi v polovici južného pobrežia ostrova Kos. 

Kefalos Kefalos

Krásna dedinka postavená na kopci, je od mesta Kos vzdialená 40 km. V staroveku Kefalos malo veľmi dôležitú pozíciu, bolo prvým hlavným mestom ostrova. Dnes v Kefalose máte možnosť uniknúť od rušných letovísk do pokojnej dedinky. Letovisko je zdobené nádhernou gréckou architektúrou, ktorú zdôrazdňujú úzke uličky a domčeky stojace pri sebe najviac ako to je možné. Najfotografovanejšou stavbou je bezpochyby veterný mlyn. Nachádzajú sa tu tri nádherné piesočnaté pláže, vybavené lehátkami a slnečníkmi, samozrejme máte aj možnosť využiť rôzne druhy vodných športov. Okrem krásnych pláži a historických uličiek sa môžete poprechádzať po promenáde a vychutnať si aj tradičné taverny, bary, kaviarničky a obchodíky, ktoré lemujú pobrežie letoviska.  Kefalos je vhodný najmä na pokojnú dovolenku a určite si prídu na svoje aj milovníci potápania.

Kos Kos

Hlavné mesto ostrova Kos vzniklo v roku 366 pred n. l. rozkladá sa na severe ostrova a v súčasnosti má cca 12 000 obyvateľov. Stále sa rozrastá a spája s okolitými dedinkami. Počas svojho historického vývoja bol domovom rôznych národov, ktoré tu zanechali stopy a kultúrne pamiatky ako dôkazy svojej existencie a pôsobenia v kozmopolitnom meste zvanom Kos. Vďaka tomu sa dnes prechádzka mestom podobá exkurzii múzeom cez 2 000 rokov starej histórie. Monumentálnou stavbou je samozrejme kastello – pevnosť resp. hrad rytierov sv. Jána, ktorý je spojený s mestom ponad palmovú ulicu, odkiaľ si nezabudnite ukoristiť krásnu fotografiu s výhľadom na palmový bulvár, mesto a more. Predtým ako sa vyberiete po stopách histórie, odporúčame zájsť do archeologického múzea, ktoré postavili Taliani v roku 1930 a zastrešuje helenistické a rímske poklady. Okrem talianskych stavieb si v meste prezriete osmanské mešity, katedrálu – jednu zo štyroch v celom dodekanéze, antické pozostatky mesta, náleziská s fragmentami mozaiky, ruiny rímskych kúpeľov a odeionu. Centrum mesta a mestského nábrežia plného života, kaviarní, taverien a obchodov tvorí prístav. Odtiaľto sa dajú podnikať plavby na okolité blízke aj vzdialenejšie ostrovy za poznávaním, do 4 km vzdialeného tureckého Bodrumu za nákupmi alebo výlety loďou za dobrodružstvom zvaným potápanie. Popri mori sa prechádzkou dostanete aj k ďalšiemu prístavu – s jachtami rôznych veľkostí a typov, oplatí sa sem prísť pomyselne si vybrať tú najkrajšiu.

Lambi Lambi

Pokojné letovisko Lambi je predmestím mesta Kos. Aj napriek tomu, že je predmestím rušného hlavného mesta, stále si zachováva svoju jedinečnú ostrovnú atmosféru. Lambi, obľúbené u turistov a často vyhľadávané letovisko, ponúka širokú škálu hotelov a apartmánov. Vďaka bezprostrednej blízkosti sa do mesta Kos môžete dostať aj peši. Dlhá kamienkovo-piesočná pláž je vybavená lehátkami a slnečníkmi a obklopená reštauráciami a kaviarňami, kde sa môžete skryť pred horúcimi slnečnými lúčmi. Nachádza sa tu prístav, kde môžete pozorovať rôznorodé lode a plachetnice. Letovisko Lambi je vhodné najmä na pokojnú, ničím nerušenú dovolenku a romantickú dovolenku vo dvojici.

Marmari Marmari

Marmaris ponúka, mierne do mora sa svažujúce pobrežie, ktoré je zvlášť vhodné pre deti, ktoré tu môžu vyvádzať takmer bez dozoru. Sprchy sú priamo na pláži. Nájdete tu príležitosť k surfovaniu, plachteniu i jazde na koni. V mestečku nájdete veľa tradičných gréckych taverní, barov a všetkých možných obchodíkov. More je tu azúrovo modré a veľmi čisté. Marmaris je vzdialený 16 km od hlavného mesta Kos. Autobus jazdí do mesta Kos 5-7 krát denne a jazda trvá približne 35 minút.

Mastichari Mastichari

Menej rušné letovisko je vzdialené od hlavného mesta Kosu cca 35 min. Vzniklo z malej rybárskej dedinky s prístavom. Je tu nádherná piesčitá pláž. Aj prístav sa rozšíril a dnes je tu celoročné lodné spojenie s ostrovmi Kalymnos a Pserimos.

Psalidy Psalidy

Psalidi má ideálne podmienky na komfortné prežitie letného oddychu. Letovisko patrí medzi vyhľadávaný dovolenkový cieľ na ostrove Kos práve pre svoje moderné a kvalitné hotely vybudované v blízkosti udržiavaných pláží, ktoré bezprostredne nadväzujú na mestské pláže hlavného mesta ostrova Kos.

Tigaki Tigaki

Rušné letovisko je vzdialené od hlavného mesta asi 12 km. Vznikalo z malej dedinky v 80. rokoch minulého storočia na jednej z najkrajších piesčitých pláží na náveternej strane ostrova. Letovisko sa stále rozvíja a dve hlavné ulice s množstvom gréckych taverien, reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou a klubov sa stretávajú na malom námestíčku. Nájdete tu aj niekoľko supermarketov. Ideálne pre rodiny s deťmi, dvojice či pre športovcov (vďaka ponuke vodných športov na pláži). Transfer z letiska: cca 30 min.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.