Solartour

Výsledky vyhľadávania

Sicília Sicília Taliansko Taliansko

Ubytovanie:

Sicília - najväčší taliansky ostrov je už stáročia nazývaný ostrovom slnka vďaka subtropickému podnebiu s príjemnými teplými letami a miernymi zimami. Je autonómnou oblasťou, má takmer 5 miliónov obyvateľov a hlavným mestom je Palermo. Sicília je od pevniny vzdialená necelé 4 km a pre turistov je príťažlivá hlavne osobitou atmosférou, ale aj nádhernou prírodou, ktorej dominantou je stále činná sopka Etna. Jedinečná krása krajiny, nádherné pláže, množstvo vzácnych antických pamiatok, medzi ktorými vynikajú zachovalé grécke chrámy i originálne stavby z normanského obdobia, robia Sicíliu svetovým turistickým magnetom vyhľadávaným po celý rok. Sicília má najväčší počet historických pamiatok na svete zaradených do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO.

Zobraziť fakultatívne výlety!


Cefalú Cefalú

Cefalu, malý rybársky prístav, ktorým zostal až dodnes, za čo čiastočne vďačí svojej polohe medzi morom a vysokou, takmer kolmou stenou nazývanou La Rocca, je známe svojou impozantnou katedrálou, ale mnoho návštevníkov sem prichádza hlavne za očarujúcou piesčitou plážou. Cefalu je príjemným miestom, kde sa turistický ruch zatiaľ rozvinul vo veľmi prijateľnej miere.

Furnari Furnari

Giardini Naxos Giardini Naxos

Giardini Naxos patrí k najvyhľadávanejším prázdninovým letoviskám s kvalitnými hotelovými službami. Naxos je tiež miestom, kade kráčala história. Práve tu Gréci v roku 735 p.n.l. založili svoje prvé mesto na sicílskej pôde. Zvyšky antického Naxosu si môžete pozrieť v archeologickom parku. Transfer z 50 km vzdialeného letiska v Catanii: cca 1 hod.

Letojanni Letojanni

Toto typické malebné pobrežné mestečko vzniklo z vôle Sicílskych rybárov, ktorí sa usídlili na úpätí Alcantary a vytvorili tu malú dedinku s roztrúsenými domčekmi. Od roku 1952 je už samostatnou obcou s početným obyvateľstvom.

Srdcom Letojanni je námestie Francesca Durate, ktorý bol najznámejší rodák tohto mestečka, preslávený lekár a kazateľ (1844 – 1934). V roku 1923 sochár Ettore Ximenes vytvoril jeho sochu, ktorá je dominantou tohto námestia. Môžete navštíviť starobylí kostol v neogotickom štýle zasvätený patrónom St. Josephom alebo Palác Kultúry s expozíciou malieb a sôch, múzeom Sicílskeho umenia a kultúry s permanentnými výstavami náradia a rukopisov kazateľa Durateho a ručnými prácami miestnych žien.

Letojanni je malé mestečko ležiace na pobreží Iónskeho mora, na mieste, kde sa do mora vlieva rieka Letojanni. V okolí mestečka nájdete krásne striebristé pláže stvorené pre príjemný oddych. Centrum je plné obchodíkov s umením a remeselníckymi výrobkami, reštauráciami s lahodným jedlom a výbornými rybacími špecialitami, pizzeriami a barmi. Stredisko sa nachádza asi 4 km od kozmopolitného centra - Taormina.

Transfer z letiska v Catanii trvá cca 70 minút.

Licata Licata

Licata sa nachádza na južnom pobreží Sicílie vo vzdialenosti 45 km od hlavného mesta Agrigento. V Licata žije asi 39.000 obyvateľov, ktorí pracujú hlavne v poľnohospodárstve a v priemysle. Existuje tu mnoho zaujímavých kostolov. Tiež tu nájdete aj niekoľko luxusných víl a palácov zo 16.-18 storočia. Miestnymi zaujímavosťami sú: Kostol San Domenico, Kostol del Carmine, Kostol San Francesco aj s františkánskym kláštorom, Palazzo di Città a ďalšie. Mesto Licata sa i v zime vyznačuje príjemnou klímou. Licata prestavuje predovšetkým výborné východisko k zaujímavým miestam - do Taorminy, Katánie, najkrásnejšieho sicílskeho mesta Syrakusu, a do hlavného mesta Palerma. V meste Licata môžete ochutnávať miestne špeciality v reštauráciách a večer sa oddávať tancu. Licata poskytuje vybavenie pre vodné športy a tiež rôzne obchodíky.

Liparské ostrovy Liparské ostrovy

Súostrovie siedmych sopečných ostrovov v Tyrhénskom mori je vďaka svojej úchvatnej a dramatickej prírode obľúbeným cieľom nielen pre milovníkov turistiky ale i pobytov pri miestnych plážach a čistom mori.

Marina di Portorosa Marina di Portorosa

Portoroso čo v preklade znamená ružový prístav je moderné prímorské letovisko. Je jedným z najväčších turistických prístavov na Sicílii. Leží priamo oproti Liparským ostrovom.  Rozprestiera sa v okrese Messina (medzi Tindari a Capo Milazzo) a je obklopené piesočnatou plážou.  

Messina Messina

Tretie najväčšie miesto na Sicílii. Má dlhé pieočné alebo kamienkové pláže s pozvoľným vstupom do mora.

Palermo Palermo

Palermo je hlavným mestom Sicílie a zároveň provincie Palermo. Veľké mesto má užasnú atmosféru, ktorú si na tomto ostrove určite nemôžete nechať ujsť. Okrem výbornej kuchyne tu môžete obdivovať krásnu architektúru a bohatú históriu. Na jednej strane budete prechádzať širokými bulvármi ako napr. Via Vittorio Emanuele a na druhej strane sa dostanete aj do chudobných štvrtí. Mesto plné kontrastov, preslávané mafiou vás určite očarí.

Pozzallo - Ispica di Mare Pozzallo - Ispica di Mare

Taormina Taormina

Jedno z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Už francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na Zemi stvorené pre potechu oka, duše a fantázie. K založeniu Taorminy inšpirovala Kartágincov v roku 396 p.n.l. strategicky výhodná poloha vysoko nad morom, na hore Monte Tauro s nádherným výhľadom na dymiaci vrchol Etny, na azúrové more a pobrežie neďalekej Kalábrie. Staviteľskému umeniu Grékov potom Taormina vďačí za najkrajšie prírodné divadlo na svete z 3.storočia p.n.l., ktoré je po amfi teátri v Syrakúzach druhým najväčším. Osobité kúzlo majú aj tadelegát orminské uličky, vyhliadkové terasy a hlavná promenáda Corso Umberto.

Terrasini Terrasini

Malebné mestečko sa nachádza v zálive Castellammare na juhozápadnom pobreží ostrova Sicília. Práve tu si návštevníci užijú tradičnú sicílsku atmosféru. Mestom sa tiahne krásna promenáda, ktorú lemujú rôzne obchodíky, reštaurácie či bary. Piesočná pláž má pozvoľný vstup do mora čo určite ocenia rodiny s deťmi a neplavci. Okrem toho sa tu nachádzajú aj skalnaté pláže.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.