Solartour

Výsledky vyhľadávania

Kalábria Kalábria Taliansko Taliansko

Ubytovanie:

Na juhu Talianska, tam kde sa pobrežie už takmer dotýka Sicílie, na úpätí Apeninského horského pásma, na konci zálivu Polikastro, tam sa mora dotýka Kalábria.

Tento najjužnejší výbežok Talianskeho poloostrova akoby bol obrovskou plošinou natiahnutou smerom k ideálnemu spojeniu so srdcom stredomoria. Plná vytality a historického dedičstva, zemi mýtov, byzantského náboženstva, storocných olivovníkov. Zcela južná a pritom europska zem, ktorej more dalo silné podnety pre vlastnú historiu, a ktorej more vytvára budúcnost. Kalábria je obklopená morom z dvoch strán. Tyrhenské more tvorí rám jeho západného pobrežia. Predstavuje sa nám ako striedanie velmi odlišných krajín s charakteristickou florou a faunou.

Jonske more, ktoré obmýva pobrežie juhovýchodnej Kalábrie nie je len geografickým celkom, ale aj miestom, ktoré je obdarované duchom.Ten kto chce túto skutocnost poznat, je vedený inšpiráciou, vášnami a jeho putovaním, ktoré má svoj zaciatok u tisícrocných miest, pobreží, zátok, pláží a mesteciek, nepozná hranice a stanovené ciele.Ten, kto chce objavit jedinecný svet je vedený slnkom, ktoré ho vznáša vysoko na oblohe a silno žiari a taktiež historiou miestneho národa, ktorými predkovia boli Fenicania, Gréci, Rimania, Normani a Arabi. Jonske pobrežie Kalábrie od hranice s Bazilikátou až po výbežok pevniny Sicílie kde sa belostné a rovné pláže striedajú so skalnatými výbežkami, útesmi a jaskynami. Smerom na juh je pobrežie pokryté typickou stredomorskou vegetáciou.

Citrusové háje, množstvo viníc a nádherná architektúra talianskeho juhu, osobitne dotvárajú krásu krajiny. Je to kraj prevažne hornatý a nie príliš bohatý. Priemyselné centrá tu takmer nenájdete, zato prekrásnych prírodných scenérií s nezabudnuteľnými výhliadkami je tu viac než dosť. Nájdete tu nepreľudnené pláže všetkého druhu - piesok, štrk, kamienky aj skaly - vždy v čistom prírodnom prostredí s krištáľovo priezračnou vodou, ideálne pre milovníkov potápania. Budete uchvátení krásou prírody, zaskočení priezračnosťou tunajšieho mora, potešení pohostinnosťou miestnych obyvateľov a obohatení nezabudnuteľnými dojmami.

Kalábria je špičkou "talianskej čižmy", najjužnejším krajom talianskej pevniny. Je to prevažne hornatý región, cez 90% povrchu tvoria hory alebo pahorkatina. Jeho pobrežie meria viac ako 800 kilometrov.

História Kalábrie je okrem Rimanov spätá predovšetkým s Grékmi a Albáncami, ktorí tu dodnes obývajú niektoré oblasti a stále si udržujú svoj jazyk a obyčaje. Grécke osady sa rozkladali mimo iné v Reggio Calabria, Locri, Crotone, Sibari už od 8. storočia p.n.l.. Kalábria bola a je prevažne poľnohospodárskym krajom a priemyselných centier má pomenej. To sa v posledných rokoch, kedy sa tu rozvíja turizmus, stáva výhodou. Vďaka tomu má Kalábria nezanesené pobrežie, kilometre opustených oblastí, pláží a zátok, a navyše predovšetkým v časti na strane Tyrénskeho mora vynikajúcu a prekrásnu scenériu; dokladom je hlavne celá oblasť Capo Vaticano a Tropea.


Badolato Marina Badolato Marina

Badolato Marina je pobrežná časť stredovekého mestečka Badolato. Pokojné letovisko sa nachádza 40 km južne od mesta Catanzaro Marina. Badolato sa rozprestiera na kopci približne 3 km od Badolado Marina a je vyhľadávané najmä milovníkmi archeológie a kultúry. Letovisko je obkopené piesočnatou plážou a v meste môžete využiť môžnosti športového centra.

Briatico Briatico

Mestečko Briatico leží 8 km nad Tropeou. Pôvodne rybárske centrum sa v súčasnosti radí medzi dobre vybavené turistické oblasti. Patrí pod provinciu Vibo Valentia, rozkladá sa na pobreží nazývanom Pobrežie Bohov.

Capo Vaticano Capo Vaticano

Je nádherná prírodná oblasť v okolí kúpeľného mestečka Tropea, ktorá návštevníkov uchváti svojimi romantickými zátokami s piesočnatými plážami, prudkými skalnatými útesmi, krištáľovo čistým morom a pôsobivým výhľadom na liparské ostrovy. Členité pobrežie v oblasti Capo Vaticano vytvára ideálne miesto na potápanie. Poskytuje však jedinečné podmienky aj na vychádzky do prírody, slnenie a kúpanie. transfer z letiska lamezia terme trvá približne 1 hodinu a 30 minút.

Nocera Terinese Nocera Terinese

Nocera Terinese je mesto ležiace niekoľko kilometrov od pobrežia Tyrhénskeho mora v provincii Catanzaro. Mesto obklopené zeleňou je umiestnené vo svahu s krásnym výhľadom na záliv Sv. Eufémie.

Pizzo Calabro Pizzo Calabro

Pizzo Calabro je jedným z najznámejších miest provincie Vibo Valentia v zálive Sv. Eufémie. Územie zahŕňa členité pobrežie, ktoré sa vyznačuje piesočnatými plážami, skalnými útesmi a mnohými zátokami.

Praia a Mare Praia a Mare

Moderné turistické stredisko leží v severnej časti Kalábrie na pobreží Tyrrhenského mora. Pláž vulkanického charakteru je dlhá 5 km, piesčitá s malými kamienkami a útesmi vhodnými na potápanie. Dominantou mestečka je ostrov Dino. V Praia Mare nájdete množstvo zábavy, vodných športov, nachádza sa tu aj jeden z najväčších aquaparkov v južnom Taliansku.

San Nicola Arcela San Nicola Arcela

Malé antické mestečko leží nad morom odkiaľ je prekrásny výhľad na pobrežie s mnohými zátokami a na ostrov Dino. Miesto je vhodné predovšetkým pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku na okúzľujúcich malých piesočnato kamienkových plážach, ohraničenými vysokými skalnatými útesmi.

Scalea Scalea

Známe turistické stredisko, jedno z najväčších v tejto oblasti, ponúka turistom neobyčajne pôvabné pobrežie, doposiaľ neznečistené more. Stará časť mestečka Scalea má prekrásne historické jadro s malebnými uličkami, kostolmi a historickými budovami. Pre milovníkov potápania a vodných športov sú tu zaujímavé miesta ako dno Cirelly alebo útesy Fiuzzi. Na pláži sú požičovne vodných bicyklov, malých lodiek, na ktorých je možné navštíviť ostrov Dino.

Squillace Squillace

Squillace Mestečko Squillace sa nachádza v provincii Catanzaro, v rovnomennom zálive Squillace, na brehu Iónskeho mora. Tu sa rozprestiera na ploche 33 km2 178; a má takmer 3300 obyvateľov. Squillace je dobre známe výrobou keramiky už po celé stáročia. Táto keramika je kvôli originálnemu umeleckému štýlu vyhľadávaná po celom Taliansku a známa aj v iných krajinách. Centrum mesta je veľmi kompaktné. Nachádza sa tu viacero historických budov, kostolov a zaujímavostí. Od letiska Lamezia Terme je vzdialené 50 km a od hlavného mesta Kalábrie Catanzaro iba 17 km. Transfer z letiska do stredisko trvá priblžne 1 hod. a 30 min.

Tropea, Marina di Zambrone, Parghelia, San Nicola Ricadi Tropea, Marina di Zambrone, Parghelia, San Nicola Ricadi

Tropea je mestečko z grécko-normanského obdobia a patrí k jedným z najnavštevovanejších. Pobrežie je vyhľadávané pre krištálové more s pieskovými plážami. Vítanou atrakciou je veľký Aquapark v Zambrone, alebo výlet na Liparské ostrovy, ktoré sú z Tropey nádherne vidieť. Marina di Zambrone je od mestečka Tropea vzdialené 5 km a San Nicola Ricadi je cca 10 km smerom na juh od Tropey.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.