Solartour

Výsledky vyhľadávania

Ubytovanie:

Najväčší polostrov Jadranu je najživšou a turisticky najvyspelejšou oblasťou Chorvátska. Vstupnou bránou na Istriu je stredoveké mestečko UMAG, ktorého história siaha do rímskych čias. Malebné mestečko NOVIGRAD priťahuje svojou históriou, ešte z čias benátskej republiky sa tu zachovali opevnenia. POREČ je najznámejšie a najvyhľadávanejšie mestečko, ktoré predstavuje jedno z najstarších osídlení istrijského polostrova. VRSAR je mestečkom s typickou atmosférou stredomorskej rybárskej osady, prírodne chráneným malebným prístavom a množstvom okolitých zelených ostrovčekov. ROVINJ nazývaný aj „Perla Istrie“ je určite jedno z najromantickejších mestečiek celého pobrežia. Kamenné domy, úzke uličky a schodištia lákajú k prechádzkam starými časmi. PULA je najstaršie a najväčšie mesto istrijského polostrova, ktorým prešli dejiny a do dnešnej doby môžeme obdivovať jeho pamiatky. Medzi najznámejšie patrí Koloseum – nádherný rímsky amfiteáter z 1. storočia. Desať kilometrov od Puly leží malá rybárska obec a zároveň najväčšie turistické centrum v okolí – MEDULIN. K vyhľadávaným letoviskám na Istrii patrí aj RABAC, z ktorého je nádherný výhľad na Kvarnerský záliv.


Barbariga Barbariga

Letovisko Barbariga leží na rovnomernom myse na juhozápadnom pobreží Istrie. Je vzdialené cca 20 km od mesta Pula. Ponúka množstvo ubytovacích zariadeni pre turistov. K dispozícií je tu ubytovanie v štúdiách či apartmánoch, ktoré sa nachádzajú priamo pri mori, no taktiež veľa športových a rekreačných aktivít, ako je plážový volejbal, potápanie, tenis, vodné bicykle alebo skútre. Pre tých čo chcú ochutnať istrijské špeciality a čerstvé morské plody, je tu aj veľký výber reštaurácií a taverien.

 

Červar-Porat Červar-Porat

Červar-Porat je turistické miesto s prístavom , vzdialené asi 3km od veľkého strediska Istrie, mesta Poreč. Dedinka je situovaná v okolí členitej zátoky sv. Marina a  lemujú ju olivové háje a borovicové lesy. Pláž v osade Červar-Porat je 1,5 km dlhá a je asi pol kilometra vzdialená od centra mesta.

Umag Umag

Najsevernejším turistickým strediskom na západnej strane Istrie je letovisko Umag. Letovisko sa rozprestiera pozdĺž pobrežia v dĺžke viac ako osem kilometrov. Typickým pre toto letovisko je množstvo zelene, bohatá ponuka športových atrakcií a v neposlednom rade historická časť mesta s kaviarničkami, reštauráciami a obchodíkmi so suvenírami. Je strediskom rozľahlej spádovej oblasti, ku ktorému patria miesta od Kanegry na severe až po Puntu v Umagu. Starobylé jadro je situované na polostrove medzi dvoma plytkými zálivmi. Nová časť Umagu sa rozrástla na priľahlej pevnine obidvoma smermi, čiastočne i do vnútrozemia. Na prevažne rovnom pobreží medzi mysom Savudrija na severe a Novigradom na juhu stoja vedľa seba hotely, bungalovy a kempingy.

Novigrad Novigrad

Novigrad leži na západnom pobreží Istrie asi 15 km severne od Poreču. Okúzli vás svojimi úzkymi uličkami, pamiatkami, starými fasádami domov a hradbami mesta, ktoré sú spomienkou na búrlivú minulosť Istrie. Je to malebná pobrežná krajina s pohostinným obyvateľstvom.

Poreč Poreč

Poreč je jedným z najväčších stredísk cestovného ruchu na Istrii a je pozoruhodný svojimi historickými pamiatkami. Nachádza sa 45 km od Puly. Letovisko sa môže pochváliť ocenením „Modrý kvet“ za najlepšie mesto na pobreží Jadranu. Nachádzajú sa tu príjemné pláže obklopené borovicovými lesíkmi. Členité pobrežie poskytuje vynikajúce podmienky pre všetky druhy vodných športov. Až 17 pláží na Porečskej riviere je ocenených modrou vlajkou.

Vrsar Vrsar

Je mestečkom s typickou atmosférou stredomorskej rybárskej osady, s prírodne chráneným malebným prístavom a množ-stvom okolitých zelených ostrovčekov. Leží 10 km južne od Poreča. Panoráme dominuje fara sv. Martina a k nej novopostavená veža. Ďalšími pamiatkami sú bazilika sv. Márie z 12. stor., mestská brána z 13. stor. a kostol sv. Antona zo 17. stor. Strmé, kamenisté a kľukaté uličky sa točia medzi bielymi stenami a červenými strechami starých domov smerom k moru. Romantiku Vrsaru si obľúbil aj slávny milovník a dobrodruh Casanova a v rokoch 1743-44 ho niekoľkokrát navštívil. Južne od Vrsaru je známe výletné miesto, 9 km dlhý Limský záliv, prírodná rezervácia s chovom rýb a mušlí.

Rovinj Rovinj

Mesto Rovinj je jedným z turisticky najpríťažlivejších miest na Istrii. Snúbi sa tu v harmónii moderná i starobylá architektúra s prírodou, je tu nespočetné množstvo reštaurácií, vinární, zmrzlinární a kaviarní. Mesto obklopujú storočné cédre, borovicové a píniové lesy, preto je vyhľadávané alergikmi a prieduškármi.

Pula Pula

Pula je najväčším prístavom a hospodársky i kultúrne najvýznamnejším mestom na Istrii. Je považovaná za najstaršie mesto na východnom jadranskom pobreží. V Pule je zachovaný amfiteáter Arena z 1. storočia. Cesta do starého mesta vedie popri starej bráne Porta Gemina z 2. storočia.

Medulin Medulin

Stredisko Medulin sa nachádza v južnej časti Istrijského polostrova, patrí do dvadsiatky najznámejších letovísk Jadranu. Medulin je obkolesený množstvom malých ostrovčekov a okolie ponúka 3 km dlhú okruhliakovú pláž s upravenými betónovými plochami. Je to ideálne odpočinkové miesto najmä pre rodiny s deťmi.

Rabac Rabac

Patrí dnes k najnavštevovanejším letoviskám východného pobrežia Istrie. Nad Rabacom sa vypína staroveké mesto Labin, ktoré je nádherným príkladom istrijského opevneného mesta s mnohými zákutiami a uličkami. Rabac žije hlavne turistickým ruchom, nájdete tu priezračné more, malé zátoky, stredomorskú vegetáciu, mnoho útulných reštaurácií s Istrijskou kuchyňou a široké športové zázemie.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.