Solartour

Výsledky vyhľadávania

Stredná Dalmácia Stredná Dalmácia Chorvátsko Chorvátsko

Ubytovanie:

Rozkladá sa od Splitu po Ploče. Pri ústí rieky Cetiny leží malebné mestečko OMIŠ, centrum OMIŠSKEJ RIVIÉRY, obklopené malými rybárskymi osadami, dnes obľúbenými letoviskami s prekrásnymi štrkopieskovými a okruhliakovými plážami v letoviskách DUČENEMIRA, RUSKAMENMIMICE, až po PISAK. V samotnom srdci Dalmácie, pod útesmi pohoria Biokovo, sa rozprestierajú nádherné štrkovité pláže, nespočetné zátoky, olivové háje, priezračné more a práve tu začína oáza vašich dovolenkových snov – MAKARSKA RIVIÉRA. Medzi atraktívne a vyhľadávané letoviská Makarskej riviéry patria BRELA, BAŠKA VODA, TUČEPI, PODGORA, IGRANE, DRVENIK a GRADAC. Malé rybárske dedinky tiahnúce sa pobrežím priamo pod ohromujúcim pohorím Biokovo sú popretkávané romantickými palmovými promenádami. Každá z dediniek má svoju starovekú históriu, ktorá sa na vás pozerá a očarí vaše zmysly. Najväčším centrom je mesto MAKARSKA. K strednej Dalmácii sa pričleňujú aj veľké ostrovy BRAČ, HVAR a KORČULA so svojimi príjemnými letoviskami a nádherným kúpaním.

Fakultatívne výlety

Pre tých, ktorí nechcú stráviť dovolenku na jednom mieste, sú ako stvorené výlety, ktoré sa z Makarskej riviéry dajú podniknúť.

Je to napríklad výlet loďou na ostrovy Brač, Hvar, Korčula a Vis. Ostrov Brač má pre každého niečo a najznámejší je plážou Zlatni rat v meste Bol. Bol je obľúbenou lokalitou surfistov a všetkých milovníkov vodných športov. V menších mestách na Brači ako je Milna, Supetar alebo Bobovišća ľahko nájdete pokoj a ticho v autentickej kamennej architektúre. Pre každého, kto chce cítiť pravú rybársku atmosféru je Postira miestom, ktoré má navštíviť. Je to malé rybárske miesto, v ktorého blízkosti sa nachádza zátoka Lovrečina, vhodné miesto na rybací piknik. Brač je známy aj kameňom, z ktorého sú vyrobené mnohé kultúrne pamiatky v Chorvátsku aj vo svete.

Ostrov Hvar a bájkovitá Korčula sa rovnako tešia veľkej obľube. Vis je najvzdialenejším obývaným ostrovom od pevniny a hlavnými mestami na ostrove Vis sú mestá Vis a Komiža. Antické mesto Vis má prírodný prístav, kým sa niekdajšie rybárske mesto Komiža rozvilo na malebné mestečko. Pobrežie ostrova Vis je členité a plné skrytých zátok a pláží, ako je Gusarica, Nova Pošta alebo Velo žalo.

Zaujímavá je tiež návšteva rôznych miest. Nemali by ste vynechať Split. Split je mesto z čias starého Ríma, nachádza sa tu Diokleciánov palác, postavený pred 1700 rokmi a za palec tu môžete chytiť sochu Grgura Ninského, čo vraj prináša šťastie.

Nezabudniteľný deň môžete stráviť v Dubrovníku, nazývanom poklad Jadranu, ktorý je známy starobylým mestským centrom, obohnaným mohutnými hradbami.

Návšteva Mostaru, so starou historickou časťou, je tiež pekným výletom. Absolvovať môžete i púť do Medžugoria, známeho mariánskeho posvätného miesta, kde sa objavila Panna Mária. Prírodným hydrografickým a geomorfologickým fenoménom, ktorý sa oplatí vidieť, sú dve jazerá pripomínajúce studne v Imotskej oblasti, nazývané Červené a Modré jazero, ktoré svoje pomenovanie získali podľa farieb skalných stien.

V Makarskej nájdete aj Malakologické múzeum, kde sa vo františkánskom kláštore nachádza najväčšia zbierka mušlí, ustríc a slimákov na svete.


 Gradac Gradac

Baška Voda Baška Voda

Po ceste jadranskou magistrálou sa 5 km od Brely a iba 10 km severozápadne od Makarskej rozprestiera malebné stredisko Baška Voda. Kedysi malá rybárska osada sa z roka na rok stáva čoraz obľúbenejším letoviskom, kde nájdete množstvo obchodíkov, reštaurácií a kaviarní, ktoré lákajú na príjemné posedenie. Nádherné kamienkové pláže s romantickými zátokami, priezračné more, hustý píniový háj, palmová promenáda s prístavom, príťažlivá stredomorská vegetácia, široké možnosti športového vyžitia a bohatý kultúrno-spoločenský život.

Baško Polje Baško Polje

Brela Brela

Na severozápad od Makarskej leží mesto Brela, ktoré má najdlhšie a najkrajšie pobrežie v Dalmácii. Okruhliakovú, šesť kilometrov dlhú pláž zdobia malé zátoky, nad ktorými rastú borovice nedotknuté turistickými zariadeniami. More je tu krištáľovo čisté, lemované príjemnou promenádou. Čistota mora bola ocenená medzinárodnou cenou „Modrá vlajka“. Početné vrulje – sladkovodné pramene vyvierajúce v mori – dodávajú morskej vode zvláštne sfarbenie.Brela je letoviskom, do ktorého sa dovolenkári radi vracajú a v ktorom môžu stále objavovať nové očarujúce miesta.

Drašnice Drašnice

Drašnice je tradičná rybárska osada, 12 km juhovýchodne od Makarskej, dnes letovisko, ktoré turisti stále viac objavujú. Kamienkové pláže pod príkrymi svahmi s borovicovými a olivovníkovými lesmi, strmé uličky so starými dalmatínskymi domami – to je typický obraz prímorskej osady, ktorá si zachovala pôvodnú atmosféru. Svoje stopy tu zanechala aj história v podobe zaujímavých sakrálnych stavieb.

Drvenik Drvenik

Drvenik je malebné prímorské letovisko na Makarskej riviére rozdelené na dve časti, na menšiu a kľudnejšiu časť tzv. Gornju Valu (Hornú zátoku), nazývanú aj Malý Drvenik a na Dolnju Valu (Dolnú zátoku), nazývanú aj Veľký Drvenik. Gornja Vala a Dolnja Vala sú prepojené pobrežnou promenádou. Vo Veľkom Drveniku sa nachádza významný trajektový prístav, z ktorého je spojenie na neďaleký ostrov Hvar.

Kaštela Kaštela

Kaštely - skupinka letovísk medzi Splitom a Trogirom na pobreží Kaštelanského zálivu je často nazývaná Riviérou siedmych Kaštelov. Medzi najznámejšie patrí letovisko Kaštel Stafilič.

Makarska Makarska

Kilometre dlhé kamienkové a štrkové pláže, exotická stredomorská vegetácia na veľkolepom pozadí vápencového masívu Biokovo – to všetko prispieva k tomu, že Makarská riviéra patrí k jedinečným častiam pobrežia a mesto Makarska je jej perlou. Približne 60 km dlhý úsek medzi Brelou na severe a Gradacom na juhu sa už v päťdesiatych rokoch stal jedným z najdôležitejších stredísk cestovného ruchu bývalej Juhoslávie s obrovskou ponukou športových a zábavných možností.

Najznámejšie stredisko južnej Dalmácie sa nachádza cca 60 km južne od Splitu v širokej morskej zátoke. Od pevniny ju chráni masív pohoria Biokovo, ktoré dotvára nezabudnuteľnú scenériu tohto kedysi malého rybárskeho mestečka. V súčasnosti je vyhľadávaná hlavne kvôli príjemnému podnebiu s vysokým počtom slnečných dní, upraveným plážam s borovicovou promenádou, azúrovému moru a v neposlednom rade aj mladými luďmi kvôli rušnému nočnému životu. Makarska je aj názov celej riviéry rozprestierajúcej sa od mestečka Brela až po Gradac.

Omiš Omiš

Mestečko strednej Dalmácie medzi Splitom a Makarskou riviérou. Rieka Cetina so svojimi kaňonmi mu dodáva neopakovateľné čaro. Nad starým jadrom mesta Vás zaujme pohľad na zrúcaninu stredovekej benátskej pevnosti Starigrad. Mesto sa preslávilo aj nakrúcaním prírodných scenérií k filmu Winnetou. Omišská riviéra so štrkovými, kamennými i piesočnatými plážami, patrí medzi najvyhľadávanejšie. K Omišu patrí aj množstvo obchodov so suvenírmi, reštaurácie, kaviarne a veľká tržnica v centre. K najväčším atrakciám sa zaraďuje rafting, plavba na kajakoch a kanoe na divokej vode Cetiny.

ostrov Brač (Supetar, Bol) ostrov Brač (Supetar, Bol)

Brač je ostrovom slnka, kameňa a mora. Svojou prírodou nesporne patrí medzi perly chorvátskeho Jadranu. Je veľa dôvodov, prečo stráviť dovolenku práve na tomto čarokrásnom ostrove, plnom mediteránskej zelene a nádherných pláží s romantickými zátokami. Dnes je Brač obľúbeným dovolenkovým cieľom aj vďaka dobrému spojeniu s pevninou, a to trajektami Split-Supetar a Makarska-Sumartin. Je to ostrov s najväčším počtom slnečných dní, čo umožňuje kúpanie sa v teplom mori od mája do októbra. Okrem výborných podmienok pre prímorské pobyty je Brač známy aj ťažbou bieleho mramora, ktorý bol okrem iného použitý aj na stavbu Bieleho domu vo Washingtone. K najnavštevovanejším letoviskám patria Supetar a Bol. Nie náhodou práve tento ostrov inšpiroval a stal sa domovom klasika slovenskej literatúry Martina Kukučína, ktorý sem umiestnil aj dej svojho románu Dom v stráni.

ostrov Čiovo ostrov Čiovo

ostrov Hvar (Hvar, Jelsa, Stari Grad) ostrov Hvar (Hvar, Jelsa, Stari Grad)

Hlavné mesto ostrova Hvar má rovnaký názov, ako ostrov. Turisti vyžívajúci sa v kvitnúcich rastlinách všemožných farieb sú práve tu na správnom mieste. Obrovské polia šalvie, rozmarínu alebo levandule vytvárajú ozaj krásnu scenériu, navyše ešte umocnené dvíhajúcimi sa vinohradmi. Nábrežia sú naopak lemované mohutnými palmami. Z pamätihodností vyniká hlavne talianskym staviteľstvom ovplyvnená katedrála sv. Štefana, ktorá bola dostavaná len v 18. storočí, vrátane výnimočnej zbierky sakrálnych predmetov v priľahlom biskupskom paláci. Impozantná dominanta ostrova, vysoko položená pevnosť (Španjola), okamžite upúta pozornosť každého prichádzajúceho. Pochádza zo 16. storočia a poskytuje malebnú vyhliadku na záliv s prístavom. Ako perličku nakoniec nejde nespomenúť, že hvarské námestie je svojou rozlohou najväčšie v Dalmácii a je lemované mnohými budovami postavenými v rôznych stavebných štýloch.

ostrov Vis ostrov Vis

Romantický ostrov s radou prírodných krás je najvzdialenejším ostrovčekom od pobrežia Dalmácie. Vďaka ideálnej polohe, leží v strede Jadranského mora, tu panuje typická stredomorská klíma s priaznivými teplotami aj mimo sezóny. Vis bol turistom sprístupnený len pred desiatimi rokmi. Preto tunajšia príroda a život miestnych obyvateľov nie je toľko zasiahnutý rušnými vplyvmi modernej civilizácie a cestovným ruchom. Tiež tu môžete uvidieť aj niektoré vzácne druhy zvierat. Ostrov má rad pôvabných jaskýň vrátane známej Modrej jaskyni na priľahlom ostrovčeku Biševo, ktorá čo do krásy môže smelo súperiť aj so známou jaskyňou na ostrove Capri. Milovníkom histórie doporučujeme navštíviť čiastočne zachovalé pozostatky antického divadla - Thermae a tunajšie archeologické nálezisko Martvillo a Vlaška njiva. Romantickou prechádzkou medzi vinohradmi môžete dôjsť na kopec Komiža, kde stojí nádherný kláštor. Večerné posedenie nad pohárom vína, zapadajúce slnko a pohodlná atmosféra panenského ostrova to je to pravé pre Vašu unavenú dušu.

Split Split

Najväčšie mesto na chorvátskom pobreží, kultúrne a hospodárske stredisko Dalmácie. Leží na poloostrove, na jeho západnej časti sa pýši vrch Marjan s nádherným lesoparkom. Zo severu a severovýchodu sa ťahá pohorie Kozjak a Mosor. Split je bohatý na kultúrne pamiatky. Dioklecianov palác bol v roku 1979 zapísaný do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

Trogir Trogir

Historické mesto Trogir uchváti nielen milovníkov kultúry, umenia a architektúry. Trogirská riviéra je charakteristická bujnou vegetáciou, početnými ostrovčekmi, štrkovými plážami s okruhliakmi a ponúka aj bohaté športové vyžitie rôzneho druhu. Historické jadro mesta, zaradené do zoznamu UNESCO, sa nachádza na malom ostrovčeku medzi pevninou a ostrovom Čiovo, s ktorým je spojené zdvíhacím mostom. V borovicovom hájiku, asi 4 km od Trogiru, sa nachádza turistický komplex Medena.

Zaostrog Zaostrog

Malé mestečko Zaostrog sa nachádza na úpätí pohoria Rilič. Kamienková pláž je dlhá 1,5 km a je lemovaná borovicami a palmami. Okrem toho tu nájdete promenádu, ktorou sa dostanete k letoviskám Drvenik či Podaca a nájdete tam aj množstvo reštaurácií, kaviarničiek a obchodíkov.

Živogošče Živogošče

Medzi Podgorou a Drvenikom , približne 23 km južne od mesta Makarská sa na úpätí pohoria Biokovo nachádza turistická dedinka Živogošče (chorvátsky nazývaná Živogošće), rozdelená na tri samostatné časti: Živogošče-Porat, Živogošče - Mala Duba a Živogošče-Blato. Nachádzajú sa tam nádherné pláže s drobnými a hladkými okruhliakami. Pláže sú lemované borovicami, ktoré poskytujú príjemný tieň pri mori.

Tučepi Tučepi

Prímorské letovisko Tučepi sa nachádza len 5 km južne od mesta Makarska. Disponuje jednými z najkrajších kamienkových pláží na Makarskej riviére. Letoviskom sa tiahne príjemná promenáda lemovaná reštauráciami a obchodíkmi so suvenírmi.

Podgora Podgora

Podgora patrí medzi obľúbené, rušnejšie prímorské letovisko Makarskej riviéry. Krásne užšie pláže tvorené drobnými okruhliakmi, malebné zátoky obklopené zeleňou, ale aj nočný život v miestnych kaviarničkách a na terasách hotelov. To všetko ponúka Podgora.

Igrane Igrane

Igrane je malé mestečko na juhu Chorvatska, asi 15 km južně od Makarskej mezi letoviskami Drašnice a Živogošče s výhľadom na náprotivný ostrov Hvar. Na pobrežnej promenáde nájdete množstvo reštaurácií, kaviarničiek, stánkov so zmrzlinou a suvenírmi, historické centrum je položené vyššie nad vodou okolo zvonice z 18. storočia.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.