Solartour

Výsledky vyhľadávania

Ubytovanie:

Kvarnerská riviéra je úzky pruh pobrežia, nad ktorým sa vypínajú svahy masívu Učka. Je to oblasť tradičných kúpeľných miest od Lovranu, Ičiči a Opatije, cez najvýznamnejší prístav Rijeku až po CRIKVENICU, SELCENOVI VINODOLSKI a Karlobag s desiatkami obývaných i neobývaných ostrovov. Najväčším a zároveň najbližším stredoeurópskym ostrovom na Jadrane je ostrov KRK, ktorý s pevninou spája most (Krčki most) pri obci Kraljevica. Známe sú letoviská MALINSKA, NJIVICE, ŠILO a BAŠKA. Kopcovitý, vápencový ostrov RAB je považovaný za jeden z najpríťažlivejších na Jadrane. Leží medzi ostrovmi Krk na severe a Pag na juhu. Hlavnými letoviskami sú RAB, Lopar, SUHA PUNTA a atraktívna dlhá piesočnatá pláž s borovicovým lesom RAJSKA PLAŽA. Na ostrov Rab sa dostanete trajektom z Jablanaca (na pevnine) alebo trajektom z Bašky (z ostrova Krk). Ostrov PAG je spolu s Cresom a Hvarom jedným z najdlhších ostrovov Jadranu. Pag je známy výrobou syra („paški sir” – veľmi podobný parmezánu) a vyhľadávaný pre krásne štrkové pláže. Najznámejšie letoviská na ostrove sú hlavné mesto ostrova PAG a NOVALJA. Na Pag sa dostanete trajektom z prístaviska Prizna (14 km od Karlobagu) alebo asi 30 km severne od Zadaru spája ostrov s pevninou most.

Fakultatívne výlety
Cieľom mnohých organizovaných výletov loďou sú ostrovy západnejšie a južnejšie od Lošinja. Najobľúbenejším z týchto ostrovov je práve Ilovik, ktorý je známy ako raj kvetov. Hortenzie, ruže, olenadre a iné okrasné kvetiny zdobia azda každý dom rovnomenného hlavného mesta ostrova. Tí, ktorí plánujú výlet aj skúpaním dajú prednosť ostrovom Susak a Unije. V Susaku je aj pisočnata pláž.

Dovolenkárov lákajú aj výlete loďou na ostrov Cres, spojené s návštevou historického mestečka Osor s množstvom pamiatok z rímskeho obdobia.

A ku klasikám pri výletoch počas pobytu v Chorvátsku, ktoré si môžete vychutnať aj počas pobytu na ostrove Lošinj patria: rybací piknik - celodenný výlet loďou s hudbou, občerstvením a aktívnym rybolovom, poznávacia "Panorama tour", čo je celodenný výlet loďou pozdĺž ostrovov s občerstvením a zástavkami na kúpanie v inak nedostupných romantických zátokách.


Karlobag Karlobag

Mestečko a prístav pod zrázmi Velebitu, má 470 obyvateľov. Leží na rozhraní chorvátskeho prímoria a Severnej Dalmácie. Karlobag je situovaný oproti ostrovu Pag, je od neho oddelený 1,8 km širokým Velebitským prielivom (Velebitski kanal). Pôvodne sa mestečko nazývalo Bag. Svoje súčasné meno dostal Karlobag podľa habsburského vojvodcu Karla, ktorý ho dal obnoviť potom, čo ho úplne v r. 1525 vypálili Turci. I ďalšie stáročia mestečka boli poznačené vojnovými udalosťami. O ďalší rozvoj Karlobagu sa zaslúžil ďalší Habsburg, cisár Karol VI., ktorý založil prístav a dal spracovať projekty ciest. Karlobag však zažil i bombardovanie počas 2.sv.vojny Pamiatok je vďaka vojnovej minulosti veľmi málo, kapucínsky kláštor s kostolom sv.Jozefa (Sv.Josip) zo zač.18.storočia, zvyšky stredovekého hradu nad mestečkom, južne od Karlobagu zrúcanina Vidov gradu a kostola sv.Víta.

 

Opatija Opatija

Opatija sa svojím šľachtickým rakúsko-uhorským duchom, ktorý sa dnes vznáša nad týmto mestečkom a po 120 rokoch je ideálnym výberom pre všetkých tých, ktorí hľadajú luxus a rozkoš. Opatiju často nazývajú “chorvátskym Monte Carlom”, kde mondénne vily a prepychové hotely poskytujú ubytovanie hosťom, ktorý si vychutnávajú miernu klímu na terase niektorej z početných kaviarní v tradičnom štýle. Mladí čoraz častejšie tanec v diskotékach menia za pitie kokteilov v niektorom z lounge barov. Opatija je synonymom luxusu a pravým výberom pre tých, ktorí sa na svojej dovolenke chcú dobre zabaviť a pritom mať príležitosť pocítiť duch tradície.
Vďaka svojej polohe na samej riviére, má Opatija mnohé pláže od tých, ktoré sú úplne upravené pre kúpanie, teda betónové terasy určené tím, ktorí majú na pláži radi úplný komfort, až po skryté zátoky, kde si môžu nájsť svoje miesto milovníci nedotknutej prírody. Mošćenička Draga je známa svojou 2 km dlhoou kamienkovou plážou a výborným výberom pre dovolenku s deťmi.

ostrov Krk (Baška, Malinska, Njivice, Šilo, Soline) ostrov Krk (Baška, Malinska, Njivice, Šilo, Soline)

Ostrov Krk na severe Kvarnerského zálivu je najväčším ostrovom v Jadranskom mori. Ponuka rekreačných možností na Krku je taká široká, že uspokojí takmer všetky nároky dovolenkárov. V Punate je k dispozícii stredisko športovej plavby a jachtingu. V strediskách Malinska a Njivice sa nachádzajú tenisové dvorce, požičovne člnov a surfov. Na ostrove je veľa skalnatých a štrkových zátok.

ostrov Lošinj ostrov Lošinj

Ostrov Lošinj si zachováva tradíciu „zdravotného turizmu“ dlhú 125 rokov. Vďaka mediteránskej klíme, borovicovým lesom a vysokého množstva aerosolí vo vzduchu, predstavuje ideálne miesto na zotavenie tela aj duše.

ostrov Pag (Novalja) ostrov Pag (Novalja)

Pag je jedným z najneobyčajnejších jadranských ostrovov. Časti ostrova sú pokryté len skalami šedo-bielej farby bez vegetácie a pripomínajú mesiac, preto je nazývaný „mesačnou krajinou“. Pag je veľmi členitý, 63 km dlhý a 5 km široký a svojou rozlohou 284,56 km2 piaty najväčší a tretí najdlhší ostrov v Chorvátsku. Leží vo Velebitskom kanáli a prístupný je trajektom z mesta Prizna, alebo cez most z mestečka Miškoviči. K najznámejším strediskám na ostrove patrí mesto Pag a Novalja. Milovníci diskoték si prídu na svoje v zálive Zrče pod holým nebom na pláži. Práve od tohto vyhľadávaného miesta sa vo vzdialenosti 2 km nachádza pláž Katarelac, známa liečivým bahnom na reumu a kožné choroby. Ostrov je preslávený aj výrobou chutného syra a soli.

ostrov Rab (Barbat - Banjol, San Marino, Suha Punta, Lopar) ostrov Rab (Barbat - Banjol, San Marino, Suha Punta, Lopar)

Ostrov Rab leží medzi ostrovmi Krk a Pag. Mnohí ho vyhľadávajú preto, lebo patrí k najslnečnejším miestam Európy. Pláže sú štrkové, ale aj piesočnaté. Centrom ostrova je rovnomenné mestečko Rab, ktorého obraz so štyrmi kostolnými vežami nechýba v nijakom reklamnom prospekte. Ostrov má prevažne štrkové pláže, no Rajska plaža blízko turistického komplexu San Marino je piesková. Na ostrov sa dostanete trajektom z mesta Jablanac, alebo z mesta Baška na ostrove Krk. Pláže Rajska a Suha Punta sú ocenené modrou vlajkou. Mestečko Lopar sa nachádza na severe ostrova Rab.

Crikvenica Crikvenica

Crikvenica sa rozprestiera približne 40 km južnejšie od Rijeky. Je veľkým pojmom v európskej kúpeľnej turistike a svojim charakterom si získala povesť veľmi príjemného letoviska. Útulne zariadené hotely a domy sú postavené v širokých lesoch a záhradách. Prednosťou sú široké kamienkové pláže, pozvoľne sa zvažujúce do mora. Liečivá morská voda, ktorá priniesla Crikvenici európske uznanie – modrú vlajku za čistotu mora, je vhodná na liečenie astmy, bronchitídy a reumatických ochorení.

Selce Selce

Malebné letovisko vzdialené cca 4 km od kúpeľného mesta Crikvenica, s ktorou ho spája krásne korzo. Letovisko je situované na pobrežnej magistrále v oblasti Vinodolského prielivu (Vinodolski kanal). Príjemná klíma, upravené pláže, letné hudobné programy, vystúpenia folklórnych súborov, výstavy miestnych umelcov, toto všetko robí Selce príťažlivými pre ich letných návštevníkov.

Novi Vinodolski Novi Vinodolski

Mesto leží v údolí Vinodol oproti ostrovu Krk, cca 9 km južne od Crikvenice. Vďaka svojej vyše 120-ročnej turistickej tradícii patrí svojou širokou ponukou spoločenského a kultúrneho vyžitia k atraktívnym strediskám na jadranskom pobreží. V malebných kamenných uličkách a na prímorskej promenáde sa nachádza množstvo obchodíkov, krčmičiek a reštaurácií.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.