Solartour

Výsledky vyhľadávania

Grécko Grécko

Je to krajina nepodobná iným: svojou dnešnou tvárou, svojou minulosťou... Leží uprostred trblietavých morí posiatych stovkami ostrovov, veľhory sa v nej striedajú so šírimi rovinami a rušné prístavy s tichými dedinkami, rastú v nej palmy a jedle a platany, do modrého neba v nej čnejú stĺpy mramorových chrámov, v tôni jej hájov driemu tisícročia. Píše sa v nej písmom, ktoré bolo prastaré, keď sa zrodila naša abeceda, rozpráva sa v nej jazykom, ktorý nemá na svete priameho príbuzného. Možno v tomto písme neprečítame jediný nápis a tomuto jazyku vonkoncom nerozumieme. Napriek tomu sa tu cítime okamžite doma. Poznáme túto krajinu totiž lepšie, ako si zvyčajne myslíme: jej mestá, a architektonické pamiatky, diela jej sochárov a básnikov, jej filozofov, jej hrdinov, jej dávnych bohov...

Chalkidiki Chalkidiki individuálna doprava autobusová doprava

Chalkidiki

Oblasť Chalkidiki patrí v posledných desaťročiach k svetovým centrám turistického ruchu. Tento polostrov sa rozprestiera juhovýchodne od Thessaloník, najznámejšie sú jeho tri prsty: Kassandra, Sithonia a mníšsky štát Athos, kde sa dostanete iba so zvláštnym povolením. V srdci Strimonského zálivu, spájajúceho polostrov Chalkidiki s gréckou pevninou leží letovisko Vrasna Beach. V tejto oblasti pre Vás pripravené aj letovisko Polichrono.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Evia Evia individuálna doprava

Evia

Evia je druhý najväčší grécky ostrov (po Kréte) ležiaci priamo pred východným pobrežím stredného Grécka. Na prvý pohľad sa môže javiť, že ostrov je spojený s pevninou (na najužšom mieste ich delí len 40 metrov), ale ostrov je oddelený úzkou úžinou. Letovisko Pefki sa nachádza kúsok od populárneho a známeho kúpeľného mesta Edipsos, na severe ostrova Evia. Ako jeden z mála gréckych ostrovov a stredísk, si práve Pefki zachovalo čaro typicky gréckeho prostredia.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Korfu Korfu letecká doprava

Korfu

Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, je najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovo čistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Letovisko Dassia sa nachádza sa iba 12 km severne od hlavného mesta Korfu a letovisko Sidari  je oblasť s nádhernými plážami rozprestierajúcimi sa okolo "Canal d´Amour".

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Kos Kos letecká doprava

Kos

Ostrov Kos, nazývaný tiež Hippokratov ostrov, leží v juhozápadnej časti Egejského mora a je súčasťou „dvanásťostrovia“ Dodecanese. Na ostrove zanechala 3000-ročná história množstvo umelecko-historických pamiatok a archeologických nálezísk od antiky až po ranný novovek. Južnú časť lemuje pohorie Dikeos a severná rovinatá časť je posiata cyklistickými trasami, prispôsobenými na poznávanie prírodných krás ostrova. Kos je ideálnym miestom pre turistov hľadajúcich pokojné a pohostinné prostredie, krásnu prírodu, romantické dedinky, krištáľovo čisté more a nádherné pláže.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Kréta Kréta letecká doprava

Kréta

Kréta je najväčší z gréckych a piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori. Je obmývaný Krétskym morom zo severu a Líbyjským morom z juhu, tvorí prírodnú hranicu medzi Európou a Afrikou. Ostrov už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a vždy slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Medzi Chaniou a Heraklionom sa nachádza viacero malebných letovísk, z ktorých v našej ponuke nájdete Rethymno a Kavros.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Olympská riviéra Olympská riviéra individuálna doprava autobusová doprava

Olympská riviéra

Lemujúca 23 km dlhé úpätie Olympu je pre svoje rozsiahle pieskové a okruhliakové pláže obmývané priezračnými vodami Egejského mora turistami najvyhľadávanejším miestom stredného Grécka. Oblasť Pierias, kde sa nachádzajú nami ponúkané letoviská Nei Pori, Leptokaria, Paralia a Olympic Beach je zásobovaná čistou vodou z Olympu, vďaka ktorému sa tu vytvára príjemná miestna mikroklíma s minimálnymi zrážkami a stálymi teplotami ovzdušia.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Peloponéz Peloponéz letecká doprava

Peloponéz

Najjužnejšia časť gréckej pevniny, pomenovaná po mýtickom Pelopovi, spojená s ostatnou pevninou len úzkou šijou - Korintským prieplavom. Peloponéz ukrýva tajomstvá najzaujímavejších antických miest, akými sú Mykény, Epidaurus, Korint, Olympia, Sparta a ponúka ideálne podmienky na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky na západnom Peloponéze v oblastiach Skafidia, Kyllini a Kalogria.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Rhodos Rhodos letecká doprava

Rhodos

Nazývaný tiež slnečný ostrov, pretože ochrancom tohto nádherného ostrova v juhovýchodnom stredomorí je boh Hélios - boh slnka. Lesnaté údolia a vinice sa snúbia s horami, tie zase so zlatým piesčitým pobrežím, slnko sa zrkadlí v azúrových vodách krištáľovočistého mora. V najsevernejšom cípe ostrova sa nachádza mesto Rhodos. Asi 25 km juhovýchodne od mesta Rhodos, v krásnom zálive so štrkovo-piesočnatou plážou leží letovisko Kolymbia.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Thassos Thassos autobusová doprava individuálna doprava letecká doprava

Thassos

Na severe Egejského mora v blízkom susedstve gréckej pevniny leží čarokrásny ostrov Thasos. Krásna príroda, romantické pláže, olivové a píniové háje a útesy z bieleho mramoru dodávajú ostrovu vlastný pôvab. Je známy chovom včiel, ktorých med s príchuťou borovice a voňavých kvetov má blahodárne účinky a pravým thasoským vínom z viníc miestnych obyvateľov.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Zakynthos Zakynthos letecká doprava

Zakynthos

Zakynthos je jedným z najkrajších gréckych ostrovov. Nachádza sa asi hodinu a štvrť plavby od Peloponézu. Svojou rozlohou 416 km2 je tretím najväčším ostrovom v Jónskom mori. Ostrov patrí medzi najzelenšie ostrovy v Grécku a zvlášť na jar je kvitnúcou záhradou, kde je vzduch presýtený vôňou bylín a eukalyptov. Preto je nazývaný „Ostrovom vôní“ alebo tiež „Kvetom východu“.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Poznávacie zájazdy Poznávacie zájazdy letecká doprava


Hlavné mesto: Atény
Rozloha: 132.000 km2
Počet obyvateľov: 11.120.000
Zloženie obyvateľstva: 95% Gréci, 5% menšiny (Turci, Albánci,...)
Náboženstvo: Oficiálne náboženstvo je grécke pravoslávne (ortodoxné).
Mena: EURO (€)
Časový rozdiel: + 1 hod.

Je to krajina nepodobná iným: svojou dnešnou tvárou, svojou minulosťou... Leží uprostred trblietavých morí posiatych stovkami ostrovov, veľhory sa v nej striedajú so šírimi rovinami a rušné prístavy s tichými dedinkami, rastú v nej palmy a jedle a platany, do modrého neba v nej čnejú stĺpy mramorových chrámov, v tôni jej hájov driemu tisícročia. Píše sa v nej písmom, ktoré bolo prastaré, keď sa zrodila naša abeceda, rozpráva sa v nej jazykom, ktorý nemá na svete priameho príbuzného. Možno v tomto písme neprečítame jediný nápis a tomuto jazyku vonkoncom nerozumieme. Napriek tomu sa tu cítime okamžite doma. Poznáme túto krajinu totiž lepšie, ako si zvyčajne myslíme: jej mestá, a architektonické pamiatky, diela jej sochárov a básnikov, jej fi lozofov, jej hrdinov, jej dávnych bohov. Každý človek z Európy nosí z nej kus v sebe. Pripadáme si v nej ako vo svojej pravlasti. Vďačíme jej, totiž jej ľudu, za základy našej kultúry a civilizácie...

Gréci položili základy všetkých odborov vedy, vytvorili obdivuhodné umelecké diela, prekvitala tu telovýchova a atletika. Gréci, s ktorými sa stretávame na aténskych uliciach, sú priamymi potomkami budovateľov Akropoly, bojovníkov od Maratónu. Kým ľudia pod pyramídami v Gíze, alebo pri hradbách Babylonu nemajú so vznikom týchto stavieb nič spoločné, Gréci môžu aj pred najstaršou pamiatkou povedať: toto je naše dielo. Vydajme sa teda spoznať Grécko. Odmenou nám bude kultúrne a vedomostné obohatenie, či pocity pokoja, pohody, relaxu, prežité na prekrásnych plážach tyrkysového mora...Najprv história zasluhujúca si úctu, potom piesočnaté pláže a modré priateľské more. Tiež však skvelá otvorená grécka duša pripravená vám v čomkoľvek vyhovieť, aby hneď našla dôvod prečo svoje áno zmeniť či poopraviť. V neposlednom rade zdravé a chutné grécke jedlo plné čerstvej zeleniny, darov mora a srdce chrániaceho olivového oleja. Napokon lahodné vína a zvuky gréckej hudby. Všetko toto dokážete stretnúť počas vášho dovolenkového pobytu a neprehluší to ani virvar národností spôsobený prílevom turistov z rôznych končín sveta. Skvelá cenová ponuka, ľahká dostupnosť za pár hodín, stále slnečné počasie ako aj prijateľné ceny v gréckych obchodoch vás určite oslovia.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10. 12. 2013
Zahájili sme predaj zájazdov Leto 2014. Väčšina ponuky je už online na našej stránke, ale postupne pribúdajú ďalšie destinácie, resp. ďalšie cenníky v už existujúcich destináciách/hoteloch.

21. 05. 2013
Totálny výpredaj júnových termínov (vybrané hotely), LAST MINUTE zľava až 40% a k tomu až 2 deti len za 149,00 EUR - letenka (bus), ubytovanie+all inclusive.

06. 05. 2013
Na vybrané hotely platí od dnes do 18.05.2013 špeciálna zľava 30% + dieťa len za 139,00 EUR (špeciálna cena letenky), táto zľava sa nedá kumulovať už so žiadnymi ďalšími zľavami.

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4223 820, 4223 839

adresa:
SOLARTOUR, s.r.o.
Námestie SNP 2
036 01 Martin
solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.3855
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
27.502
GBP
GBP
Veľká británia
0.82430
HUF
HUF
Maďarsko
307.73
PLN
PLN
Poľsko
4.1937
RON
RON
Rumunsko
4.4633
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.2175
HRK
HRK
Chorvátsko
7.6245
TRY
TRY
Turecko
2.9552

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Best Choice
Bubo Darne
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Medina tours Pegas
Satur Solvex
Turancar Veva travel
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.