Solartour

Výsledky vyhľadávania

Nikolas 3* Štúdiá Nikolas 3*

Popis strediska

Na úpätí východných svahov ostrova leží letovisko Skala Panagia, ktorého pobrežie v tvare podkovy lemuje jemný zlatistý piesok. Nádhernú prírodnú scenériu dotvárajú vždy zelené hory s typickými gréckymi osadami. Dostatok voľnosti na pláži, reštaurácie, taverny, obchodíky so suvenírmi, discoklub sľubujú naozaj nezabudnuteľnú dovolenku.

Ubytovanie

štúdiá pre 2-3 osoby, TV, kuchynský kút s chladničkou, klimatizácia, WiFi
Vzdialenosti
prístav 12 km, pláž 100 m, centrum 500 m, nákupné možnosti 500 m
Vybavenie
parkovisko, detské ihrisko, kaviareň

Stravovanie

individuálna príprava stravy, možnosť doobjednania celodenného stravovania "FIFO" (za príplatok)

Pláž

piesočnatá s jemným zlatistým pieskom, ležadlá a slnečníky (za poplatok), bar a reštaurácia, sprchy

Šport a zábava

parasailing, vodné bicycle, vodné skútre, vodné lyže, jazda na nafukovacom banane ťahanom motorovým člnom, požičovňa windsurfov, požičovňa motorových člnov, kanoe, basketbalové ihrisko, ihriská na plážový volejba, lpožičovňa motoriek a malých automobilov

Doprava

Individuálna. Lodný trajekt Keramoti - Thassos (cca 40 min.).

Výlety

Vyhliadková plavba - plavba loďou pozdĺž pobrežia, možnosť kúpania, rybolov, šnorchlovanie pri útesoch, "pirátsky" obed.
Večerný Thassos - autobusový výlet spojený s nákupmi v hlavnom meste, s návštevou storočnej lisovne olivového oleja, s ochutnávkou medu a s romantikou večerného prístavu. Okruh ostrovom - celodenný výlet autobusom k najzaujímavejším miestam ostrova (kláštor, mramorový lom, antické vykopávky).
Grécky večer - vystúpenie folklórneho súboru spojené s dobrým gréckym jedlom a vínom.

Zobraziť termíny a ceny!


Ubytovanie:

Na severe Egejského mora v blízkom susedstve gréckej pevniny leží čarokrásny ostrov Thasos. Krásna príroda, romantické pláže, olivové a píniové háje a útesy z bieleho mramoru dodávajú ostrovu vlastný pôvab. Je známy chovom včiel, ktorých med s príchuťou borovice a voňavých kvetov má blahodárne účinky a pravým thasoským vínom z viníc miestnych obyvateľov. Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose.
 

Fakultatívne výlety!

K spoznávaniu ostrova, objavovaniu nádherných ľudoprázdnych zákutí, opustených malých pláží, romantických zátok alebo typického života starousadlíkov v tradičných horských dedinách odporúčame prenajať si auto alebo motorku.

Okruh ostrovom Thassos
Pri tomto celodennom autobusovom okruhu budete mať jedinečnú možnosť spoznať najkrajšie a najzaujímavejšie miesta, ktoré môže ostrov ponúknuť. Uvidíte miesta, kde sa v stredoveku ťažil mramor, budete sa prechádzať píniovými, borovicovými a olivovými hájmi či po známych plážach ostrova, zastavíte sa v gréckom ortodoxnom kláštore Archanjela Michaela a prehliadnete si pobrežnémestečko Limenaria.

Lodný výlet
Príjemná oddychová celodenná plavba pozdĺž pobrežia ostrova Thassos spojená so zastávkami v najkrajších zátokách s možnosťou kúpania, šnorchlovania či opaľovania. Cena výletu zahŕňa dopravu autobusom do prístavu, lodnú plavbu a obed na lodi formou barbeque.

Grécky večer
Ak chcete spoznať typickú zábavu miestnych obyvateľov, je pre vás tento výlet ideálnym spôsobom ako stráviť príjemný večer. Okrem iného na vás čaká živá hudba, večera a vystúpenie gréckych tanečníkov, ktorého sa môžete aj sami aktívne zúčastniť. Budete mať príležitosť ochutnať typické grécke špeciality a miestne víno či zatancovať si spoločne s folklórnym súborom. Zážitok, na ktorý nezabudnete.


Kinira Kinira

V oblasti Kinira sú dve zlatisté pláže s priezračnou vodou. Predtým sa tu nachádzali zlaté bane, ako sa zmieňuje Herodotos vo svojej knihe. Na východnom úbočí hory Fanos (742 m), ktorá sa týči po pravej strane cesty, neďaleko Paleochori, alebo tiež Paleo Chorio, sa dodnes zachovali banské šachty. Francúzsky geograf de Coincy, ktorý navštívil ostrov v roku 1920, sa zmieňuje, že miestni pastieri boli nútení zahradiť všetky vchody do šácht kameňmi a vetvami, lebo sa v nich strácali ich zablúdené stáda. Naľavo, neďaleko pobrežia, vidíme zelený ostrov Kinira, ktorý je útočiskom divokých králikov. Naproti, pod horou v tvare dobre opracovaného ihlanu, sa rozprestierajú dve pieskové pláže, severná a južná. Obe s priezračnou vodou a hustou vegetáciou. Pláže oddeľuje skalnatý výbežok, ktorý vybieha do modrozeleného mora a hostí na svojom skalnatom povrchu niekoľko domčekov a dedín.

Limenaria Limenaria

V južnej časti ostrova sa nachádza mestečko Limenaria. Patrí medzi rušnejšie prímorské letoviská na ostrove vďaka obzvlášť rozvinutému turistickému ruchu. Má krásnu promenádu, ktorá vedie pozdĺž pobrežia a láka turistov spríjemniť si večer prechádzkou. Sú tu rôzne možnosti športu a zábavy, požičovne áut a motoriek, pošta, lekáreň a banka. Pláže sú piesočnaté, alebo s väčšími kameňmi - okrúhliakmi. Neďaleko sa nachádza aj známa pláž "Metaliabeach", jedna z najkrajších na ostrove. V stredisku sú veľmi dobré podmienky na potápanie a plážové športy.

Limenas (Thassos) Limenas (Thassos)

Najznámejším a najväčším strediskom ostrova je hlavné mesto Limenas, nazývané aj Thassos, ktoré leží v severnej časti ostrova. Limenas (v preklade prístav) je považovaný za hlavnú vstupnú bránu z pevniny na ostrov. Mesto je najväčšie na ostrove s asi 3000 stálymi obyvateľmi. V meste je množstvo antických pamiatok, napr. pozostatky Agory, Akropoly či antického divadla s krásnym výhľadom na celé mesto a okolie. V centre mestečka je príjemná promenáda s množstvom obchodíkov, reštaurácií a typických gréckych taverničiek s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Zo starého prístavu sa plavia nielen rybári, ale aj lodné taxi na nádherné pláže Makryammos a Golden Beach.

Pefkari Pefkari

Stredisko Pefkari tvorí malý záliv na južnej strane ostrova a len zopár hotelových zariadení a apartmánových domov. Záliv obkolesuje píniový lesík s malými taverničkami a kaviarničkami s pokojnou atmosférou. Nachádza sa asi 2 km od strediska Potos a asi 3 km od strediska Limenaria. Patrí medzi kľudnejšie, tichšie letoviská, je tu však bohatá možnosť využitia vodných športov ako je obľúbený paragliding, vodné skútre a bicykle. Prekrásna, šíra pláž je prevažne piesočnatá, pri vstupe do mora kamenistá.

Potos Potos

Je prímorské stredisko s čulým ruchom na juhu ostrova, približne 5 km od Limenarie, obľúbené pre svoju príjemnú atmosféru, ktorú dotvára množstvo taverien, cukrární, kaviarní, situovaných prevažne priamo na plážovej promenáde. Nájdeme tu menší lunapark, internetovú kaviareň, obchody všetkého druhu, požičovne áut a motoriek. Pláže sú prevažne piesočnaté s drobnými kamienkami pri vstupe do mora, na niektorých miestach štrkovo-piesočnaté.

Skala Panagia Skala Panagia

Na úpätí východných svahov ostrova ležia malé letoviská Skala Panagia a Skala Potamia, ktorých pobrežie v tvare podkovy lemuje jemný zlatistý piesok. Nádhernú prírodnú scenériu dotvárajú vždy zelené hory s typickými gréckymi osadami. Dostatok voľnosti na pláži, reštaurácie, taverny, obchodíky so suvenírmi, discoklub sľubujú naozaj nezabudnuteľnú dovolenku.

Skala Potamia Skala Potamia

Letovisko Skala Potamia je jedno z najobľúbenejších letovísk Thassosu a leží na jeho východnom pobreží v sviežom údolí. Niekoľkokilometrovú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora ocenia nielen vaše deti, ale aj všetci milovníci nekonečného opaľovanie - nie nadarmo je ocenená modrou vlajkou . Obrovským lákadlom letoviska Skala Potamia je aj neďaleká nejvyššia hora Thassosu pomenovaná Ypsarion, z kterej budete môcť pozorovat čulý ruch letoviska Skala Potamia s mnohými obchodíkmi, reštauráciami a širokým priestorom pre vodné sporty či potápanie.

Skala Rachoni a Skala Prinos Skala Rachoni a Skala Prinos

Malé dodnes nepreľudnené letoviská s krásnymi plážami v okolí sa nachádzajú v severnej časti ostrova. Príjemné letoviská, kde oceníte pokoj a romantiku ostrova.

Bohužiaľ, tento zájazd momentálne nemá žiadne voľné termíny.

Vyhľadať najbližšie voľné termíny: Grécko
Vyhľadať najbližšie voľné termíny: Grécko | Thassos
Krajina:
Oblasť:
Kat. hot.:
Miesto:
Hotel:
Doprava:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Nástup:
Stravovanie:
Dĺžka:
Cena do:
 
Krajina:
Program:
Doprava:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Nástup:
Dĺžka:
Cena do:
 
Oblasť:
Program:
Dĺžka:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Cena do:
 
 
Krajina:
Oblasť:
Kat. hot.:
Miesto:
Hotel:
Doprava:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Nástup:
Stravovanie:
Dĺžka:
Cena do:


FIRST MINUTE - LETO 2015 - ŠPANIELSKO, letecky z Bratislavy

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2299
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.337
GBP
GBP
Veľká británia
0.87940
HUF
HUF
Maďarsko
312.88
PLN
PLN
Poľsko
4.1698
RON
RON
Rumunsko
4.6550
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1505
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4365
TRY
TRY
Turecko
4.6575

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.