Solartour

Výsledky vyhľadávania

Dal Pino Kemping Dal Pino

Popis strediska

Marina di Masa, ležiaca v severnej časti Toskánska, obklopená morom a Apuánskymi Alpami, je vyhľadávaná pre svoje nádherné prostredie. Letovisko je známe krásnymi piesočnatými plážami s postupným klesaním do mora. Svojou polohou pri pobreží s hustými borovicovými lesmi zaručuje veľmi príjemnú dovolenkovú klímu. Najväčšou zaujímavosťou tejto oblasti sú mramorové lomy, ktorých tradícia siaha až do rímskeho obdobia. Mramor pochádzajúci z tejto oblasti preslávil najmä Michelangelo, ktorý z neho vytesával svoje sochy. Neďaleko letoviska Marina di Massa leží mesto Massa. Jeho historické centrum sa nachádza na úpätí hory. Vyvierajú tu vysoko kvalitné minerálne pramene, ktoré spolu s bielym mramorom tvoria hlavné zdroje bohatstva Apuanského regiónu. Mestu Massa dominuje Malaspinský hrad - impozantná budova datujúca sa až do 11. storočia.

Ubytovanie

V kempingu sú umiestnené stany patriace CK FIFO. Podrobnejšie informácie o ubytovaní v stane. Pozor! Novinka - dvojstan!

Vybavenie kempingu

Kemping leží v lokalite „Partaccia“ letoviska Marina di Massa. Je obklopený píniami, tichý pre tých, ktorí majú radi kľud, ale súčasne veselý pre tých, ktorí sú plní energie a túžia po aktívnej dovolenke, napríklad cyklistike pozdĺž pobrežia. Kemping ponúka služby recepcie, reštauráciu s barom, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), vždy čisté a upratané sociálne zariadenia. Možné parkovanie áut v areáli kempu.

Stravovanie

Celodenné stravovanie pozostávajúce z raňajok, desiatovej polievky na obed a večere. Podrobnejšie informácie o stravovaní.

Pláž

Dlhá, piesočnatá pláž s postupným klesaním do mora je vyhľadávaná najmä rodinami s malými deťmi. Pláže sú cca 200 m od brehu chránené vlnolamami. K dipozícii je verejná pláž vzdialená asi 350 m od kempingu a tiež súkromná pláž s plážovým servisom (za poplatok) vo vzdialenosti cca 500 m.

Šport a zábava

Detské ihrisko s preliezkami, hojdačkami a šmykľavkami, stolý tennis a menšie futbalové ihrisko nájdete priamo v kempingu Dal Pino. Na pláži sú ponúkané rôzne športové aktivity. V Marina di Massa máte možnosť prenajať si bicykle, tenisové kurty, zajazdiť si na koni, k dispozícii je obchodné centrum, pizzerie, rôzne obchodíky, bary, reštaurácie, diskotéky a kiná.

Doprava

Autokarom s klimatizáciou alebo individuálna. Trasa vedie cez Rakúsko do Talianska. Cesta od slovenskej hranice trvá približne 15 hodín.

Výlety

Florencia – celodenný výlet do starobylej metropoly Toskánska, kolísky európskej renesancie. Bazilika di Santa Croce, Piazza del Duomo /Námestie katedrály/, Dóm, Kostol Sv. Lorenzo, Cappelle Medicee, Palazzo Vecchio, Galleria degli Uffizi, Ponte Vecchio... Pisa – poldenný výlet k unikátnej katedrále so svetoznámou šikmou vežou na Námestí zázrakov. Cinque Terre (UNESCO) – celodenný výlet do jedinečnej oblasti, ktorú tvoria nádherné malebné mestečká Riomaggiore, Corniglia, Manarola, Vernazza a Monterosso situované na strmých útesoch pobrežia Stredozemného mora. Massa – len 5 km vzdialené historické mestečko s možnosťou návštevy Malaspinského hradu, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto. Cava dei Marmi – poldenný výlet, návšteva mramorovej bane, ťažba mramoru od románskych čias až po súčasnosť.

Naša mienka

Ak túžite prežiť pokojnú dovolenku pri mori a zároveň spoznávať najatraktívnejšiu lokalitu Talianska – Toskánsko, je kemping Dal Pino ideálna voľba. Lokalita Partaccia, kde sa kemping nachádza, je určená tým, ktorí vyhľadávajú kľudné dovolenkové letoviská, bez veľkých promenád, množstva obchodíkov a barov. Ak predsa len zatúžite po typickom turistickom ruchu, nájdete ho v neďalekej Marina di Massa.

Zobraziť termíny a ceny!


Ubytovanie:

Toskánsko (Toscana, Tuscany) je kraj preslávený umením, históriou, krásnou scenériou a v neposlednom rade aj vínom - najslávnejšie Chianti, a nezabudnime ani na ostrov Elba. Meno kraja Toskánsko pochádza z latiského výrazu Tusci, ktorý označuje Etruskov. Pozostatky ich kultúry v Taliansku sa nachádzajú na celom území Toskánska, mestá často obklopujú etruské hradby, krásne paláce svedčia o bohatstve kraja. Taliansko sa právom pýši týmto regiónom, ktorý je nielen turistickým skvostom, ale architektonickým skvostom.

Najznámejšie sú - Florencia (Firenze) – kolíska renesancie, ktorá dodnes láka turistov z celého sveta, ale aj Siena, Pisa a iné. Dnešnú Florenciu symbolizuje pôvabný most Ponte Vecchio (Starý most) s obchodíkmi zlatníkov, Michelangelova socha Dávida, gotický kostol Santa Croce či galéria Uffuzzi s najväčšou kolekciou talianskeho renesančného umenia. Pisa mesto svetoznáme vďaka Námestiu zázrakov \"Campo dei Miracoli\" a jeho 4 budovy - známa šikmá veža, katedrála, baptistérium a Camposanto. Šikmá veža v Pise má odklon vrchnej časti od päty o viac ako 4 metre a je najväčším lákadlom pre tisícky turistov z celého sveta. Versilia - Versilia a jej okolie sa nachádza na severozápade Toskánska v regióne Lucca, medzi Apuánskymi Alpami a Tyrrhénskym morom, celková dĺžka pobrežia je asi 20 km. Do historickej časti tzv. „vera Versilia“ patria strediská Pietrasanta, Forte dei Marmi, Seravezza a Stazzema. Strediská Camaiore, Massarosa a Viareggio sú okrajové strediská. Oblasť Versilia je rôznorodá, ovplyvnená geografickými danosťami – od vrcholu Ia Pania della Croce (1.859 m n.m.) po prímorské stredisko Forte dei Marmi je len 15 km vzdušnou čiarou.

Podnebie Toskánska je príjemné a mierne, počas horúceho leta blízke hory korigujú vlhkosť, zatiaľ čo počas zimy blízkosť mora zabezpečuje mierne zimy. Pietrasanta – historické mestečko a jeho pozoruhodné pamiatky sa nachádzajú hlavne na krásnom námestí Piazza del Duomo. Marina di Pietrasanta je tiež známe prímorské stredisko s elegantnými vilami, hotelmi, športovými zariadeniami umiestnenými uprostred zelene. V stredisku nechýbajú ani nočné kluby a diskotéky. Forte dei Marmi, prímorské stredisko, ktoré už veľa rokov vyhľadávajú zväčša umelci, spisovatelia a prominentné osobnosti priemyselného a finančného sveta.

Lákadlom sú tu luxusné vily v ústraní, umiestnené uprostred prekrásnych záhrad a parkov. V stredisku nájdete hotely strednej, vyššej, ale aj najvyššej kategórie, exkluzívne dizajnérske butiky, promenády a v neposlednom rade dobre vybavenú piesočnatú pláž. Viareggio, renomované prímorské stredisko, známe aj ako „Perla Tyrhénskeho mora“ sa nachádza na území medzi dvomi píniovými lesmi a prekrásnym jazerom Massaciuccoli. Medzi najznámejšie podujatie patrí bezpochyby „Puccini Opera Festival“, ktorý sa koná v Torre del Laggo, kde Giacomo Puccini žil a skomponoval veľa svojich známych diel.


Albinia Albinia

Prímorské letovisko nachádzajúce sa na juhu regiónu, približne 30 km od mesta Grosseta. Leží pri ústí rieky Albegna, podľa ktorej má odvodené svoje meno. Albinia je dokonalým príkladom modernej dedinky, ktorá sa za posledné obdobie zmenila na vyhľadávané turistické letovisko. Vo vzdialenosti 15 km leží historické mestečko Tarquinia. Vďaka čarovnej krajine, krištáľovo čistej vode a rozmanitosti prírodného prostredia, je tento úsek považovaný za jedno z najkrajších miest v Toskánsku.

 

 

Elba Elba

Follonica Follonica

V bohatom talianskom kultúrnom obzore predstavuje Toskánsko celkom výnimočný kraj, ktorý už niekoľko storočí láka na návštevu turistov z celého sveta. Toskánsko je kolískou európskeho umenia a tiež jedným z najbohatších talianskych krajov s najvyššou životnou úrovňou. Pre toskánsku krajinu je typická dokonalá symbióza medzi človekom a prírodou. Na vrcholoch zelených kopčekov a v neopakovateľnej panoramatickej kompozícii sa náhle pred očami vynárajú jednotlivé hrady, či veže... Na Toskánsku je ale mimoriadne zaujímavé, že i veľa miesť mimo tie najviac známe ako napríklad Florencia si po storočia zachovalo svoju identitu a uchováva výnimočné umelecké poklady.

Pre turistov je najpríťažlivejšia práve rozhodnosť jednotlivých okresov a miest. Akonáhle sa človek vzdiali zo slávnych, až príliš známych námestí a kostolov, objaví neuveriteľný počet mestečiek a údolí, ktoré si zaslúžia zastávku. Sú to práve cesty vedľajšie, ktoré však toľkokrát v minulosti boli hlavnými, ktoré ponúkajú jedinečné výhľady na nekonečne širokú škálu sýtych farieb. Stredisko talianskej kultúry sa nachádzalo v Toskánsku už v dobre Etruskov - deväť z 15 hlavných etruských centier bolo práve tu. Po pripojení oblasti k antickému Rímu vzniklo mnoho nových spojovacích ciest, napríklad diaľnica Aurelia, ktorá sledovala prastarú trasu pozdĺž mora, a boli založené nové mestá, mimo iných Florencia, Pisa a Lucca. Behom stredoveku sa topografia kraja veľmi premenila vďaka vzniku a rýchlemu rozvoju nových hospodárskych centier.

Toskánsko je veľmi zrastené so svojimi kultúrnymi dejinami, že by bez nich ani nemohlo existovať. Samostatnú a najdôležitejšiu kapitolu tvorí výtvarné umenie. Jeho miestne rané prejavy zahŕňajú sochárske diela, ktoré zdobia románske kostoly v Pise, Pistoii a Lukce. V druhej polovici 12. storočia začala skutočná zlatá doba toskánskeho umenia, ktorú predstavujú sochári Niccolo a Giovanni Pisanovia či maliari Cimabue, Giotto, Duccio di Buoninsegna a Simone Martini. Ich sláva sa skoro rozšírila i mimo Toskánsko, a tak sa tiež začalo rozširovať umenie, ktoré neskôr pomohlo zrodiť renesanciu. Tento nový prevratný umelecký smer, ktorý reagoval na zmenu dobového myslenia a prehodnotil pozíciu človeka vo svete, našiel potom svoje skutočné rodisko vo Florencii. Len niekoľko dní pobytu v Toskánsku stačí, aby si každý všimol, ako veľmi zmenila renesancia tunajšie mestá. Dnes si už len ťažko predstaviť, ako mestá vyzerali pred ňou.

V strednej časti Toskánska, neďaleko prístavu Portoferraio leží mesto Follonica. Patrí k väčším strediskám, kam miera klienti za zábavou, nákupmi a nočným životom. Pláže sú tu dlhé, piesočnaté. Tunajšie more je spočiatku plytké a až potom hlbšie, tým poskytuje vhodné podmienky pre rodiny s deťmi. Nájdete tu romantickú prímorskú promenádu. Follonica má strategickú polohu na výlety, napríklad na ostrov Elba. Centrum pôvabného toskánskeho mestečka Follonica je lemované príjemnými kaviarňami a rozličnými obchodmi.

Marina di Bibbona Marina di Bibbona

Marina di Bibbona je moderné turistické centrum obkolesené prekrásnou prírodou, ktoré ponúka široké pláže a nádherné borovicové lesy, siahajúce až po morský breh. Stredisko je situované v južnej časti etruskej riviéry, 10 km južne od Cecini. Pláže sú piesočnaté, spravované plážovými klubmi, ale aj voľne prístupné. V Marine di Bibbona môžete nájsť akýkoľvek druh obchodov, reštaurácie, bary. Športové činnosti sú priamo v Bibbone alebo vedľa veľkého vodného parku Cecina. Môžete navštíviť slávne mestá ako San Gimignano (50 km), Volterra (asi 40 km).

Marina di Massa Marina di Massa

Marina di Massa leží v severnej časti Toskánska. Letovisko obklopuje more a z druhej strany Apuanské Alpy. Nádherné rozľahlé pláže a husté borovicové lesy sú výbornou kombinácou mora a hôr. Okrem historických zaujímavostí tu vyvierajú vysoko kvalitné minerálne pramene. Medzi obľúbené turistické atrakcie tejto oblasti patria hrady, zámky, kláštory a najmä mramorové lomy.

Marina di Montalto Marina di Montalto

Mestečko Marina di Montalto sa nachádza v Toskánsku v časti obce Montalto di Castro. Ide o dobre vybavené rekreačné stredisko, ktoré sa nachádza približne 100 km od Ríma. Marina di Montalto je výborným miestom pre tých, ktorí chcú objavovať krásy regiónov Lazio aj Toscana , lebo leží v blízkosti ich hranice.
Neďaleko sa nachádzajú zaujímavé mestá ako Viterbo či Tarquinia. Široké piesočné pláže, rozľahlé borovicové lesy a široká ponuka ubytovacích zariadení robí z mestečka Marina di Montalto ideálne miesto pre letnú dovolenku.

Pescia Romana Pescia Romana

Pescia Romana je letovisko regiónu Lazio, spadá pod obec Montalto di Castro a pod provinciu Viterbo. Montalto di Castro bolo založené na prelome 5. a 6. storočia, v dnešnej dobe má okolo 10 000 obyvateľov. Letovisko Pescia Romana svojou polohou láka k návšteve a prehliadke zaujímavých miest, medzi ktorými vynikajú etruské pamiatky a toskánske metropoly.
Pláž je dlhá 8 km a pozdĺž pláže sú vysadené nádherné píniové sady.

Krajina:
Oblasť:
Kat. hot.:
Miesto:
Hotel:
Doprava:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Nástup:
Stravovanie:
Dĺžka:
Cena do:
 
Krajina:
Program:
Doprava:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Nástup:
Dĺžka:
Cena do:
 
Oblasť:
Program:
Dĺžka:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Cena do:
 
 
Krajina:
Oblasť:
Kat. hot.:
Miesto:
Hotel:
Doprava:
Termín od: Termín od:
do: Termín do:
Nástup:
Stravovanie:
Dĺžka:
Cena do:


FIRST MINUTE - LETO 2015 - ŠPANIELSKO, letecky z Bratislavy

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2299
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.337
GBP
GBP
Veľká británia
0.87940
HUF
HUF
Maďarsko
312.88
PLN
PLN
Poľsko
4.1698
RON
RON
Rumunsko
4.6550
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1505
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4365
TRY
TRY
Turecko
4.6575

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.